معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه:

مسابقات قرآنی نیروهای مسلح سال 94 به میزبانی سپاه برگزار می‌شود

سیاست داخلی

تلاشگران عرصه قرآن می بایست علاوه بر برگزاری مسابقات و فعالیت‌های معمول آموزه های سبک زندگی اسلامی را از مبانی قرآنی استخراج کرده و در اختیار مردم قرار دهند.

سردار سپهر گفت: تلاشگران عرصه قرآن می بایست علاوه بر برگزاری مسابقات و فعالیت‌های معمول آموزه های سبک زندگی اسلامی را از مبانی قرآنی استخراج کرده و در اختیار مردم قرار دهند.

به گزارش ایلنا، آیین اختتامیه سی و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز(29آبان ماه) با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولین، مدیران قرآنی و قاریان و حافظان برگزیده سپاه در سالن همایش‌های ولایت ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

سردار سرتیپ پاسدار محمد حسین سپهر معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه، در این مراسم از تلاشگران عرصه قرآن به عنوان "رزمندگان قرآنی" یاد کرد و افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسالت خطیر پاسداری از انقلاب اسلامی را بر عهده دارد و ما نباید از یاد ببریم که حفظ انقلاب و دستاوردهای آن از راهبردهای امام راحل(ره) و شهدا بوده است.

وی با اشاره به رابطه عرصه های قرآنی با پاسداری از انقلاب اسلامی گفت: بزرگترین مساله امروز ما به عنوان پاسدار، حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن که میراث امام و شهداست می‌باشد تکلیف و وظیفه دینی ما تنها به برگزاری مسابقات قرآنی محدود نمی‌شود بلکه ما باید به دنبال تحقق تمدن بزرگ الهی به عنوان تکلیف الهی و مقصد نهایی باشیم.

سردار سپهر خاطر نشان کرد: ما امروز در محاصره 360 درجه دشمنان هستیم که برای ضربه زدن به انقلاب و نظام ما از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند و در مسائل اخیر هم شاهدیم که هیچ گونه حقی را برای ما قائل نیستند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در خصوص سپاه گفت: سپاه، ستون اصلی حفظ انقلاب اسلامی است و اقتدار این نهاد انقلابی و مردمی به واسطه معنویت، تقوا، ایمان و عمل انقلابی است.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه توسعه معنویت و آموزه‌های قرآنی وظیفه امروز ماست گفت: تلاشگران عرصه قرآنی باید علاوه بر فعالیت های معمول از مبانی قرآنی آموزه‌های سبک زندگی قرآنی را استخراج کنند.

وی تصریح کرد: امروز مقاومت و ایستادگی مردم ما به معنای تداوم و تضمین انقلاب اسلامی است که می توان با استخراج فرهنگ مقاومت و صبر از مبانی دینی همگان را با آن مانوس کرد.

سردار سپهر خاطر نشان کرد: در مبانی قرآنی در موضوع دشمن شناسی، بصیرت و صبر آیات عمیقی داریم که به ما نسخه و جهت می دهند تا تکلیف خود را بشناسیم، فعالان قرآنی می توانند فرهنگ انس با قرآن، فهم قرآن و دریافت نسخه‌های حیاتی از آن را در موضوعاتی که امروز به آن مبتلا هستیم استخراج کرده و در اختیار مردم قرار دهند.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه در پایان تاکید کرد: اگر قرار است تمدن بزرگ اسلامی را محقق کنیم نیاز داریم ملت پا به رکاب رهبری باشد که عمده ترین عامل اقتدار را ارتقا معنویت و بصیرت مردم است.

سردار آسودی معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه، نیز در ابتدای این مراسم با ارائه گزارشی از روند برگزاری سی و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سپاه گفت: پس از برگزاری دوره های مقدماتی و نیمه نهایی قرآن کریم و اذان سپاه با حضور بیش از 6000 هزار نفر از پرسنل پایور و وظیفه برادران و 2600 نفر از خواهران شاغل در سپاه در مجموع 547 نفر از برادران به مرحله نهایی راه یافتند.

وی افزود: از میان این نفرات 97 نفر در رشته مفاهیم سطح 2 و1 و ما بقی در رشته‌های حفظ و قرائت شرکت کردند که در آیین اختتامیه برگزیدگان این مسابقات مورد تجلیل قرار گرفتند.

سردار آسودی با اشاره به برگزاری آیین افتتاحیه این مسابقات نیز گفت: آیین افتتاحیه سی و سومین مسابقات قرآن کریم سپاه با گرامیداشت یاد وخاطره شهید مصطفی محمد نژاد به عنوان نفر اول مسابقات حفظ قرآن سال گذشته برگزار شد.

وی افزود: این شهید بزرگوار مدتی پیش در منطقه شمال غرب کشور به دست ضد انقلاب به شهادت رسید.

سردار آسودی با بیان اینکه سپاه پرچمدار قرآن نیروهای مسلح است از برگزاری مسابقات قرآنی نیروهای مسلح در سال 94 به میزبانی سپاه خبر داد.

در پایان این مراسم با حضور سردار سپهرمعاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه، حجت الاسلام و المسلمین شیرازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، سردارآسودی معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه، از برگزیدگان سی و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سپاه تقدیر شد.

کد N589384