عربستان خواهان درج نام حزب‌الله در لیست سیاه شورای امنیت شد

سیاسی

نماینده عربستان در سازمان ملل از شورای امنیت خواست تا نام حزب‌الله لبنان و گروه‌های عراقی را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

نماینده عربستان در سازمان ملل از شورای امنیت خواست تا نام حزب‌الله لبنان و گروه‌های عراقی را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، عبدالله المعلمی، نماینده ریاض در سازمان ملل مدعی شد که عربستان اقدامات بسیاری را به منظور مبارزه با تروریسم به کار گرفته است و شورای امنیت باید نام حزب‌الله و گروه‌های عراقی را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: ریاض نسبت به تشدید ناآرامی‌ها در سوریه هشدار داده اما هیچ پاسخی از سوی جامعه بین‌الملل دریافت نکرده است.

در همین حال ویتالی چورکین، نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن بیان سخنانی درخصوص تعامل دوگانه با تروریسم افزود: سلاح‌هایی که به مخالفان سوری ارسال می‌شود به دست تروریست‌ها می‌افتد.

وی گفت: گروه‌های تروریستی مانند داعش و جبهه النصره فعالیت خود را در کشورهای منطقه آغاز کردند و از سوی منابع خارجی حمایت می‌شوند.

از سوی دیگر دیوید بریسمن، نماینده سازمان ملل در شورای امنیت نیز قطعنامه شماره 2170 این شورا را مبنی بر ممانعت از پیوستن نیروهای خارجی به گروه‌های تروریستی ستود و بر لزوم همکاری گسترده به منظور جلوگیری از حمایت‌های مالی به این گروه‌ها تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N589295