اعتراض دیده‌بان حقوق بشر به ممنوعیت تظاهرات در فرگوسن آمریکا

حقوق بشر,آمريكا

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد پلیس فرگوسن باید اجازه دهد تا زمان بررسی پرونده مایکل براون تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز برگزار شود.

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد پلیس فرگوسن باید اجازه دهد تا زمان بررسی پرونده مایکل براون تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری راشا تودی، قرار است به زودی دادگاه رای خود را در مورد دارن ویلسون، افسر پلیس فرگوسن که در اقدامی وحشیانه به سمت یک سیاهپوست آمریکایی به نام مایکل براون تیراندازی کرده بود، اعلام کند.

این در حالی است که پیش از این تظاهرات‌های مختلفی در شهرهای مختلف آمریکا از جمله فرگوسن در اعتراض به این اقدام پلیس آمریکایی برگزار شده است.

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد: احترام به حق برگزاری تظاهرات باید در راس اجرای قوانین در خصوص تمامی تجمع‌ها در فرگوسن قرار گیرد.

آلبا مورالس، پژوهشگر دیده‌بان حقوق بشر تصریح کرد: در حالی که میسوری در معرض ناآرامی قرار دارد، مقام‌های ایالتی و فدرال آمریکا باید این مساله را مشخص کنند که جلوگیری از حق برگزاری تظاهرات غیرقابل قبول است.

از دهم اوت به این سو تظاهرات‌ها در اعتراض به کشته شدن مایکل براون در ایالت میسوری در مواردی به خشونت کشیده شده است.

دیده‌بان حقوق بشر به ابراز نگرانی نسبت به نحوه برخورد پلیس با این تظاهرات‌ها پرداخت.

دیده‌بان حقوق بشر همچنین اعلام کرد که عوامل اجرای قانون در برخورد با این تظاهرات از اقدامات خشونت‌آمیز غیرضروری استفاده کرده‌اند و در عین حال مانع پوشش خبری رویدادها در این خصوص شده‌اند.

انتهای پیام

کد N589294