استراتژی آمریکا در قبال داعش از زبان دمپسی

آمريكا,داعش

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد: اولویت نظامی استراتژیک این کشور به گونه‌ای است که عراق در جایگاه نخست قرار دارد اما این راهبرد صرفا محدود به عراق نیست.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد: اولویت نظامی استراتژیک این کشور به گونه‌ای است که عراق در جایگاه نخست قرار دارد اما این راهبرد صرفا محدود به عراق نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مارتین دمپسی، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در واکنش به انتقادهایی که درخصوص عدم وجود استراتژی مشخص از سوی واشنگتن در قبال داعش مطرح می‌شود، گفت: هدف آمریکا کاستن از توانایی و در نهایت از میان بردن داعش است که اکنون کنترل مناطق بسیاری را در عراق و سوریه به دست گرفته است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در قبال این موضوع راهبرد داریم اما آنچه که می‌توانم بگویم این است که این استراتژی تغییر خواهد کرد اما در حال حاضر در راهبرد نظامی کنونی، عراق جایگاه نخست را دارد اما این راهبرد محدود به عراق نیست.

وی اعلام کرد: در واقع اکنون در سوریه به تعداد کافی نیروی نظامی برای مقابله با داعش وجود ندارد.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین گفت: به این دلیل و برخی دلایل دیگر سوریه اکنون وضعیتی بسیار پیچیده‌تر در مقایسه با عراق دارد.

دمپسی اظهار کرد: اقدام کلیدی حفظ تمرکز راهبردی است.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد: موضوع اصلی در کمپین مقابله با داعش تمرکز بر این موضوع است که باید چه کاری انجام دهیم تا نیروهای امنیتی عراق توانایی شکست داعش را به دست آورد.

وی اضافه کرد: این موضوع زمانی محقق خواهد شد که اهل تسنن در عراق علیه اعضای داعش اقدام کنند.

دمپسی با اعلام اینکه شانس موفقت عملیات نظامی که آمریکا هم اکنون در عراق انجام می‌دهد بسیار بیشتر از زمان جنگ علیه این کشور در سال 2003 است، افزود: آمریکا این بار نقش حمایت از نیروهای ملی را ایفا می کند.

وی تاکید کرد: عراقی‌ها تمام تلاش خود را بکار خواهند بست و ما نیز با تقویت توانمندی‌های آنها شکاف‌ها را ازبین خواهیم برد.نیروهای عراقی در مبارزه با داعش بسیار بهتر از قبل عمل کرده‌اند اما هنوز ضعف‌ها ومشکلاتی وجود دارد که باید به آنها پایان کرد. با حمایت ائتلاف بین المللی تحقق دستاوردهای بیشتر ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که نماینده ویژه باراک اوباما،‌ رییس‌جمهور آمریکا در ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش، چند هفته پس از آخرین سفرش به ترکیه اکنون مجددا با مقامات نظامی و غیرنظامی آنکارا دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

به نوشته روزنامه حریت، یکی از مقامات آمریکایی که خواست نامش فاش نشود در این باره گفت، ژنرال جان آلن، نماینده ویژه اوباما در ائتلاف جهانی علیه داعش اکنون در آنکاراست و قرار است با مقامات ترکیه درباره مقابله با این گروه تروریستی دیدار و گفت‌وگو کند.

انتهای پیام

کد N589287