هاموند: به انجام توافق هسته‌ای تا 24 نوامبر خوش‌بین نیستم

ايران,انرژي هسته‌يي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,انگليس,تحريم,وين

وزیر خارجه بریتانیا با بیان این‌که «مذاکره‌کنندگان هسته‌ای باید انعطاف بیشتری از خود نشان دهند»، گفت: من خوش‌بین نیستم که ایران و 1+5 بتوانند تا 24 نوامبر به توافق هسته‌ای دست یابند.

وزیر خارجه بریتانیا با بیان این‌که «مذاکره‌کنندگان هسته‌ای باید انعطاف بیشتری از خود نشان دهند»، گفت: من خوش‌بین نیستم که ایران و 1+5 بتوانند تا 24 نوامبر به توافق هسته‌ای دست یابند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، فیلیپ هاموند وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرد که وی نسبت به این‌که ایران و قدرت‌های جهان به یک توافق کامل هسته‌ای تا 24 نوامبر دست یابند خوش‌بین نیست اما ممکن است راهی برای تمدید به وجود آید.

وی به خبرنگاران، گفت: من خوش‌بین نیستم که ما بتوانیم همه مسائل را تا روز دوشنبه انجام دهیم اما فکر می‌کنم اگر بتوانیم برخی پیشرفت‌های قابل توجه داشته باشیم می‌توانیم قادر باشیم که راهی برای تمدید ضرب‌الاجل به دست آوریم که بدین شکل اجازه یابیم به توافق نهایی دست یابیم اما برای انجام چنین کاری باید پیشرفت خوبی در مسیر درست داشته باشیم.

وزیر خارجه بریتانیا در ادامه درباره مذاکرات هسته‌ای، گفت: ما بسیار علاقه‌مند هستیم که به توافق با ایران دست یابیم اما نمی‌خواهیم که به یک توافق بد برسیم. دست نیافتن به توافق بهتر از یک توافق بد است. یک توافق درست با ایران این است که این تضمین را بدهد که برنامه هسته‌ای ایران برای استفاده صلح‌آمیز است و هیچ انحراف نظامی وجود ندارد و ظرفیت غنی‌سازی ایران به میزانی محدود شده باشد که هیچ تهدید نظامی به همراه نداشته باشد.

به گزارش ایسنا این مطلب در حالی بیان می‌شود که مسوللان ایرانی و مذاکره‌کنندگان هسته ای کشورمان بارها و بارها بر صلح‌آمیز بودن برنامه‌ هسته‌ای ایران تاکید کرده‌اند.

وزیر خارجه بریتانیا افزود: مذاکره‌کنندگان ایران باید انعطاف‌پذیری قابل توجهی برای دستیابی به توافق در چهار روز آینده از خود نشان دهند.

احتمالا منظور وی از انعطاف تن دادن به زیاده‌خواهی‌های آن‌هاست که ایران تاکید کرده‌ است به هیچ عنوان زیر بار این زیاده‌خواهی‌ها نخواد رفت.

به گزارش ایسنا، ایران و 1+5 از روز سه‌شنبه دهمین دور مذاکرات را آغاز کردند که قرار است این مذاکرات تا سوم آذر ماه زمان تعیین شده برای دستیابی به توافق نهایی ادامه یابد البته زمزمه‌هایی مبنی بر تمدید مذاکرات شنیده می‌شود.

انتهای پیام

کد N589224