عضو کمیسیون اصل 90 در گفتگو با مهر مطرح کرد؛

بازدید نمایندگان مجلس از تاسیسات فردو و نطنز /نظر دانشمندان هسته‌ای نسبت به مذاکرات وین

سیاست مجلس

موسی احمدی عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از سایت فردو و نطنز، گفت: دانشمندان هسته‌ای نگاه ویژه ای به مذاکرات وین داشتند.

موسی احمدی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به سفر تعدادی از اعضای کمیسیون اصل نود به فردو و نطنز برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای، گفت: در ابتدای بازدید با دانشمندان و کارشناسان مراکز هسته ای صحبت کردیم و بعد از آن از تاسیسات موجود بازدید کردیم.

وی تاکید کرد: جوانان ما با اتکا و تخصص خود صاحب فناوری‌های پیشرفته در زمینه هسته ای شدند که این امر موجب بالندگی ماست و موجب شده که ابرقدرت ها در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران کُرنش کنند.

احمدی تاکید کرد: کارشناسان این مراکز هسته‌ای اعلام کردند که تمامی فعالیت‌های هسته ای زیر نظر کارشناسان و ناظران آژانس قرار دارد.

وی ادامه داد: پس از موافقتنامه ژنو، سطح غنی سازی در این دو مرکز از 20 درصد به 5 درصد کاهش یافته، معتقدم اگر مذاکرات هسته ای به جایی نرسد با ظرفیت‌هایی که از دانشمندان هسته‌ای در محل سایت‌های انرژی هسته ای دیدم، ایران قدرت دستیابی به فناوری های برتر در زمینه تامین نیازهای داخلی در تولید انرژی برق و تامین تکنولوژی های مورد نیاز بهداشت و درمان را دارد.

عضو کمیسیون اصل نود با اشاره به نگاه دانشمندان هسته ای به مذاکرات وین، گفت: دانشمندان هسته‌ای معتقد بودند که ظرفیت‌های خوبی برای توسعه و پیشرفت توسط جوانان ایران ایجاد شده و امیدوار بودند این مذاکرات ظرفیت های توسعه و پیشرفت را محدود نکند و فضا برای تحقیق و پژوهش و دستیابی به فناوری های نوین در زمینه انرژی هسته ای فراهم شود.