معاون اول رییس‌جمهور:

قطعه اول آزادراه تهران-شمال تا دو سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد

دولت

طرح های بزرگی که تاخیرمی افتد در زبان عامه مردم طنز می شود و تعدادی زیادی از این پروژه ها در کشور داریم که مردم درباره آنها حرف می زنند.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: عزم جدی دولت این است که آزادراه تهران - شمال باید تمام شود و قطعه اول آن نیز تا دو سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در بازدید از قطعه اول آزاد راه تهران شمال با بیان این‌که «بخش حمل و نقل از مهمترین بخش‌هایی است که باید به صورت جدی توسعه یابد» افزود: توسعه حمل و نقل نیازمند کارهای جدی است.

وی گفت: تعداد زیادی پروژه در کشور وجود دارد که مردم درباره آن‌ها صحبت می‌کنند و یکی از این طرح‌ها آزادراه تهران - شمال است. هر چند دولت محدودیت منابع داشته باشد اما مردم وقتی می‌شنوند که این پروژه‌ها زیاد به طول می‌انجامد، درست نیست.

وی گفت: درست است که تامین منابع مالی پروژه ها متفاوت است اما برای کشور ایران این ظرفیت وجود دارد که برای یک پروژه سه میلیارد دلاری تامین اعتبار کند. تکمیل طرح آزادراه تهران - شمال باید در اولویت قرار گیرد. ده کریدور مهم راه باید اجرا بشود و به عنوان اصلی ترین زیرساخت ها مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به گسترش حمل و نقل ریلی هم توجه ویژه داریم و زیرساخت ها و محورها اولویت مهمی برای کشور دارد که برای هر کدام برنامه های خاصی وجود دارد. باید ظرفیت ناوگان ریلی افزایش شود و ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در ان ضروری است.

معاون اول رییس‌جمهور گفت: یکی از جاهایی که خیلی مهم است بخش راه‌های استان‌های شمالی است که کارهای زیادی صورت گرفته و محورهای فیروزکوه تا آخر امسال، هراز و رشت تا سال 95 به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

وی درباره قطعه دو و سه نیز گفت: کار جدی برای سرمایه گذاری و تامین مالی آن باید انجام بگیرد.

وی اظهار کرد: طرح های بزرگی که تاخیرمی افتد در زبان عامه مردم طنز می شود و تعدادی زیادی از این پروژه ها در کشور داریم که مردم درباره آنها حرف می زنند.

کد N588876