آیت الله محمد محمدی ری شهری در جمع مدیران رادیو معارف؛

از ورود خرافات به برنامه‌های صدا و سیما بپرهیزید

سیاست داخلی,محمد محمدی ری شهری

امروزه مخالفان نظام اسلامی با اصل ولایت فقیه مشكل دارند و برای رسیدن به هدفشان در زدن ریشه ولایت فقیه، نوك نیزه هجمه خود را به سوی امامت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه نشانه رفته‌اند.

تولیت آستان حضرت عبد العظیم حسنی علیه السلام در جمع شورای مدیران رادیو معارف اظهارداشت: كار رادیو معارف بسیار ارزنده است و برای هر چه بیشتر و بهتر محقق شدن كلام امام صادق علیه السلام كه از قم صدای اسلام به جهان منتقل می‌شود؛ باید در این رادیو سرمایه گذاری شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه، آیت الله محمد محمدی ری شهری با اشاره به این كه اكنون جهان تشنه معارف ناب اهل بیت علیهم السلام است افزود: این معارف باید به زبان‌های مختلف عرضه شود و رادیو ندای اسلام هر چه تقویت و پشتیبانی شود ارزش دارد.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با ذكر نكاتی برای استفاده بهتر از رسانه در ترویج معارف الهی گفت: محور كارها در رسانه باید معرفت افزایی و تقویت بنیه معرفت و آگاهی جامعه از مسائل بنیادی اسلام باشد و برای این كار هیچ چیزی مانند ارائه متن قرآن و احادیث اهل بیت علیهم السلام با بیان روز نیست. به طوری كه برای جوانان جاذبه داشته باشد و مورد استقبال قرار گیرد.

وی خطر ایجاد شبهه توسط دشمنان نظام اسلامی و مخالفین اهل بیت علیهم السلام در فضای مجازی و شبكه‌های ماهواره‌ای را مورد تاكید قرار داد و خاطر نشان كرد: امروزه مخالفان نظام اسلامی با اصل ولایت فقیه مشكل دارند و برای رسیدن به هدفشان در زدن ریشه ولایت فقیه، نوك نیزه هجمه خود را به سوی امامت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه نشانه رفته‌اند و می‌كوشند با ایجاد شبهه در امامت آن حضرت، وجود نیابت ایشان و مسئله ولایت فقیه را زیر سوال ببرند. به همین خاطر پاسخ به شبهات به ویژه شبهات مطرح شده در مورد مهدویت باید از اولویت‌های رسانه ملی باشد.

این استاد حوزه مسئله روز را مسئله سلفی ها و تكفیری ها دانست و افزود: این گروه كمر همت برای مبارزه با تفكر مهدویت بسته‌اند و امروزه به حمد الله رادیو معارف بخش ویژه ای برای ترویج فرهنگ مهدویت و پاسخ به شبهات مطرح شده تدارك دیده است.

آیت الله ری شهری با توصیه به جلوگیری از ورود خرافات به برنامه‌ها در مجموعه صدا و سیما تاكید كرد: در شبكه‌های رادیویی و تلویزیونی رسانه ملی هر چه به عنوان مراسم و آیین مذهبی ترویج می‌شود باید مبنا و اصل روایی و حدیثی درستی داشته باشد تا بتوان از ورود خرافه به آن جلوگیری كرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی رادیو معارف، در پایان پایگاه اطلاع رسانی جدید رادیو ندای اسلام توسط آیت الله ری شهری رونمایی شد و به بهره برداری رسید.

کد N588728