لاوروف: حل مساله هسته‌ای ایران به ثبات خاورمیانه کمک می‌کند

مذاكرات ايران و گروه 1 5,برنامه اقدام مشترك,برنامه اقدام مشترك جامع

وزیر امور خارجه روسیه گفت: دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران به برقراری ثبات در منطقه خاورمیانه کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سرگئی ریابکوف، وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5، گفت: دستیابی به راه‌حل نهایی بر سر برنامه هسته‌ای ایران می‌تواند به افزایش ثبات در منطقه خاورمیانه کمک کند.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: ابتکار عمل روسیه برای حل این مساله بر اساس یک رابطه متقابل موجب پیدایش رویکردهایی شده که هم‌اکنون تهران و گروه 1+5 بر سر آن رایزنی می‌کنند.

او تاکید کرد: پیشرفت به دست آمده در این مسیر می‌تواند تاثیری مثبت در وضعیت خاورمیانه داشته و به موفقیت‌آمیز بودن تلاش‌ها برای ایجاد خاورمیانه عاری از سلاح‌های کشتار دسته جمعی کمک کند.

وزیر امور خارجه روسیه هم‌چنین با اشاره به سازمان همکاری‌های شانگهای، گفت: بعد از حل مساله هسته‌ای ایران پیوستن این کشور به سازمان همکاری‌های شانگهای بسیار مهم و تعیین‌کننده خواهد بود.

بر اساس این گزارش، ایران و گروه 1+5 مذاکرات هسته‌ای خود را با هدف دستیابی به توافق نهایی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران و چگونگی لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور روز سه‌شنبه در وین پایتخت اتریش آغاز کرده‌اند.

انتظار می‌رود این مذاکرات تا ضرب‌الاجل 24 نوامبر (3 آذر) ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

کد N588241