علاء الدین بروجردی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا:

بر صفر تا صد دانش صلح آمیز هسته‌ای مسلط هستیم

سیاست خارجی,علاءالدین بروجردی

تیم مذاکره کننده به خوبی از منافع مردم ایران دفاع کرده است زیرا اگر از این موضوع کوتاهی می کردند مذاکرات به نتیجه رسیده بود، مقاومت آنها نشان می دهد که محکم ایساده اند.

رییس کمسیون سیاست خارجی مجلس شواری اسلامی گفت: ما بر صفر تا صد دانش صلح آمیز هسته‌ای مسلط هستیم و این توانمندی را در اختیار داریم، بنابراین آنها هم باید قواعد بازی را رعایت کنند.

علاء‌الدین بروجردی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 وتیم مذاکره کننده گفت: اینکه ما تا به امروز در چند دور مذاکرات به نتیجه ای نرسیده‌ایم نشان از مقاومت تیم مذاکره کننده دربرابر زیاده خواهی‌های آمریکا است، چون اگر این افراد می خواستند به توافق برسند دیگر نیازی به ده‌ها ساعت مذاکره با وزیرخارجه آمریکا و چالش ها و برخوردهای تند نبود.

وی ادامه داد: در این بین واقعیتی وجود دارد که باید به‌ آن توجه کنیم، این واقعیت آن است که مذاکرات تا به امروز به علت زیاد خواهی آمریکا به نتیجه نرسیده است.

بروجردی گفت: امیدوارم آمریکایی ها در این دوراز مذاکرات بپذیرند با کشوری درحال مذاکره هستند که بر صفر تا صد دانش صلح آمیز هسته‌ای مسلط است و این توانمندی را در اختیار دارد بنابراین آنها هم باید قواعد بازی را رعایت کنند.

رییس کمسیون سیاست خارجی مجلس شواری اسلامی تصریح کرد: تا به امروز تیم مذاکره کننده به خوبی از منافع مردم ایران دفاع کرده است، زیرا اگر از این موضوع کوتاهی می کردند مذاکرات به نتیجه رسیده بود مقاومت آنها نشان می دهد که محکم ایساده اند.

کد N588224