یورش شهرک‌نشینان به مسجد الاقصی/ رژیم صهیونیستی به سوی صیادان و کشاورزان فلسطینی آتش گشود

در حالی که شهرک‌نشینان صهیونیست امروز (چهارشنبه) بار دیگر به مسجد الاقصی یورش بردند، منابع فلسطینی اعلام کردند که قایق‌های ارتش رژیم صهیونیستی به سوی صیادان و کشاورزان فلسطینی در نوار غزه آتش گشودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، منابع محلی در قدس اعلام کردند که گروهی از شهرک‌نشینان صهیونیست امروز (چهارشنبه) از "باب المغاربه" بار دیگر به مسجد الاقصی یورش بردند.

به گزارش این منابع، ده‌ها نمازگزار و کارمندان اداره اوقاف اسلامی نیز به مسجد الاقصی رفتند تا مانع از یورش شهرک‌نشینان شوند.

همچنین "نزار عیاش"، مسوول صیادان فلسطینی در نوار غزه اعلام کرد که قایق‌های ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز به روی صیادان فلسطینی در نوار غزه و قایق‌های آنان آتش گشودند. اما این حادثه صدماتی بر جای گذاشت.

عیاش گفت: نیروهای دریایی اسرائیلی با این ادعا که صیادان از مساحت اجازه داده شده به آنها تجاوز کرده‌اند، به سوی آنها آتش گشود.

شاهدان عینی همچنین اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی به روی چند کشاورز در شهر خان یونس واقع در جنوب نوار غزه نیز آتش گشود.

یک شهرک‌نشین صهیونیست نیز به سمت چند جوان فلسطینی در شمال شرق قدس تیراندازی کرد.

از سوی دیگر براساس برآورد خبرگزاری آناتولی ترکیه و با استناد به منابع پزشکی فلسطینی از آغاز سال 2014 تاکنون 67 فلسطینی در کرانه باختری و قدس شهید شده‌اند.

براساس گزارش منابع پزشکی، این فلسطینی‌ها در درگیری با ارتش رژیم صهیونیستی، زیر گرفته شدن توسط شهرک‌نشینان و حملاتی که علیه صهیونیست‌ها انجام داده‌اند، شهید شده‌اند.

انتهای پیام

کد N587958