فیصل مقداد: سوریه از طرح پایان اشغال فلسطین در شورای امنیت دفاع می‌کند

سوريه,فلسطين

معاون وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد که کشورش از تلاش‌های فلسطین در مقابله با اشغالگری و یهودی سازی بیت المقدس حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فیصل مقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه امروز (چهارشنبه) در دیدار با هیاتی از سازمان آزادی بخش فلسطین (فتح) به ریاست احمد مجدلانی، عضو کمیته اجرایی فتح گفت: سوریه از تلاش‌های مقامات فلسطینی در شورای امنیت برای پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی، دستیابی به حقوق قانونی مردم این سرزمین از جمله بازگشت به وطن و تعیین سرنوشت و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی بیت المقدس حمایت می‌کند.

مقداد در ادامه گفت: برخورد جامعه بین‌الملل با این موضوع بار دیگر چهره کشورهای حمایت کننده اشغالگری رژیم صهیونیستی و انحلال مساله فلسطین را آشکار خواهد کرد.

معاون وزیر خارجه سوریه در ادامه با محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی بیت‌المقدس، از بین بردن هویت عربی اسلامی آن، گسترش سرزمین‌های اشغالی و جنایاتی که این رژیم در میان سکوت کشورهای عربی و حمایت کشورهای غربی مرتکب شده بر اهمیت افزایش اردوگاه‌های فلسطینیان در خاک سوریه، ادامه کمک‌های انسانی و مقابله با تروریست‌ها که مانع این کمک‌ها شده‌، تاکید کرد.

فیصل مقداد در دیدار با این هیات فلسطینی، نتایج سفر استفان دی میستورا، فرستاده دبیرکل سازمان ملل به سوریه را شرح و از آمادگی سوریه برای همکاری با دی مستورا خبر داد.

وی در ادامه با استناد به قطعنامه‌های 2170 و 2178 شورای امنیت موفقیت این ماموریت را در گرو توقف حمایت‌های مالی و نظامی ترکیه، عربستان و دیگر کشورها از تروریست‌های داخل سوریه دانست.

مجدلانی، رئیس هیات فلسطینی هم با شرح شرایط فعلی سرزمین‌های اشغالی و افزایش تجاوزات این رژیم علیه ساکنان بیت المقدس و مسجد الاقصی گفت: مقامات فلسطینی تمام تلاش خود را در شورای امنیت و نهادهای بین‌المللی برای مقابله با این تجاوزات و تعیین سقف زمانی برای پایان اشغالگری انجام می‌دهند.

مجدلانی در پایان بر تمایل جهت کاهش مشکلات ساکنان اردوگاه الیرموک و تلاش برای تخلیه این اردوگاه از گروه‌های تروریستی تاکید کرد.

در این دیدار محمود خالدی سفیر فلسطین در دمشق ،انور عبدالهادی مدیر دفتر سیاسی سازمان آزادی بخش فلسطین در دمشق و عماد کردی، مشاور سفارت فلسطین در دمشق حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N587848