نماینده گلستان در نطق میان دستور اعلام كرد:

جذب 200 نیروی غیر متخصص در مدارس گلستان

مجلس,مجلس شورای اسلامی

در حالیکه تکلیف 35 هزار حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی همچنان نامشخص است. در این مدارس 200 نفر فاقد هر نوع تخصص لازم جذب شده‌اند که این استخدام در آینده موجب نقض تعهدات وزارت آموزش و پرورش می‌شود.

یک نماینده گلستان در مجلس شورای اسلامی از جذب 200 نیروی غیر متخصص در مدارس استانی خبر داد و گفت: در حالیکه تکلیف 35 هزار حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی همچنان نامشخص است. در این مدارس 200 نفر فاقد هر نوع تخصص لازم جذب شده‌اند که این استخدام در آینده موجب نقض تعهدات وزارت آموزش و پرورش می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، سلیمان عباسی در نطق میان دستور امروز مجلس شورای اسلامی گفت: آیا مظلومیت حسین بن علی (ع) برای این بود که نیزه‌ها و شمشیرها بدن او را پاره پاره کردند؟ آیا مظلومیت ایشان به خاطر شهادت با زبان تشنه بود یا به خاطر تاختن اسب‌های تازه نعل زده بر پیکر ایشان که در پیشاپیش چشم فرزندانشان بود؟ یا آتش زدن خیمه‌ها و اسارت کودکان و جدا کردن سر آن حضرت از بدن‌شان مظلومیت اصلی ایشان بود؟

این نماینده گلستان ادامه داد: اینها گوشه‌ای از مظلومیت امام حسین و خاندان و یاران باوفای ایشان بود،اصل مظلومیت امام حسین عدم درک ایشان و یاری نکردن نهضت ایشان بود و کسی دست دعوت و بیعت با ولایت ایشان نداشت، اگرچه در کربلا نبودیم اما امروز با سکان‌دار جهان اسلام بیعت دوباره بسته و بر پیاده کردن اهداف و نهضت امام حسین (ع) با ایشان عهد و پیمان می‌بندیم. با درک صحیح اهداف نهضت امام حسین (ع)، ذهنیت بین ایران و سایر ملت‌های جهان فرو می‌ریزد.

عباسی خطاب به رییس‌جمهور، خواستار راه‌اندازی صنعت و اشتغال استان گلستان به ویژه شهر گنبدکاوس شد و گفت: با احداث خط آهن گنبدکاووس و ارتقای منطقه به منطقه آزاد تجاری گنبدکاوس می‌توان رونق، توسعه، شکوفایی و اشتغال را به گنبدکاوس هدیه کرد.

این عضو فراكسیون اصولگرای مجلس شورای اسلامی آب شرب را یکی دیگر از نیازهای اساسی شهرستان گنبدکاوس دانست و افزود: در حال حاضر 30 روستای گنبدکاوس فاقد آب شرب هستند که با تکمیل سد نرم‌آباد می‌توان تا حدودی آب کل منطقه را تامین کرد.

وی با انتقاد از وقت‌های به وجود آمده در احداث پتروشیمی گنبدکاوس،‌ گفت: سرمایه این پتروشیمی با فروش سهام تماما از مردم منطقه تامین شده است. دولت اگر نیازی به پتروشیمی گنبدکاوس نمی‌بیند به مردم اعلام کند تا لااقل پول آنان برگردانده شود.

عباسی در اعتراض به اجرای نادرست سبد حمایتی از سوی وزارت آموزش و پرورش، تصریح كرد: این كار موجب واگذاری برخی مدارس دولتی به افراد و موجب نارضایتی والدین و معلمان این مدارس شده است. در حالیکه تکلیف 35 هزار حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی همچنان نامشخص است. در این مدارس 200 نفر فاقد هر نوع تخصص لازم جذب شده‌اند که این استخدام در آینده موجب نقض تعهدات وزارت آموزش و پرورش می‌شود.

کد N587573