رئیس سازمان جوانان حزب اسلامی کار:

جریان‌های سیاسی همگام با ارکان اصلی نظام از تیم مذاکره‌کننده حمایت کنند

مذاكرات ايران و گروه 1 5

رئیس سازمان جوانان حزب اسلامی کار گفت: وظیفه جریان‌های سیاسی در دور آخر مذاکرات این است که هماهنگ با ارکان مختلف نظام مثل رهبری، مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام از تیم مذاکره کننده هسته‌ای حمایت کنند.

پیام مجرد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: جریان‌های سیاسی وظیفه دارند تا مثل دیگر ارکان نظام به دور از حاشیه‌ها از تیم مذاکره‌کننده حمایت کنند. مجلس نیز باید حامی دولت باشد و پیغام 24 خرداد مردم را دریافت و پیگیری کند. مردم در انتخابات گذشته به تغییر گفتمان دیپلماسی ایران رأی دادند و حمایت قاطع خود را از فضای دیپلماسی جدید تا به حال نشان دادند.

وی با بیان این‌که به نتیجه رسیدن یا نرسیدن مذاکرات را نباید مدنظر قرار بدهیم، گفت: نباید وارد بحث به نتیجه رسیدن و یا نرسیدن مذاکرات هسته‌ای در این دور آخر بشویم. فضای سیاسی،‌ فضای صفر و یک یا خوب و بد نیست. این مذاکرات یک سری فرصت‌ها و تهدیدات و یک سری معایب و مزایا را در اختیار دیپلماسی ایران قرار می‌دهد.

این فعال سیاسی با بیان این‌که مهمترین دستاورد این مذاکرات ثابت کردن صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های ایران بوده است، خاطرنشان کرد: مهمترین دستاورد دیپلماسی ایرانی در وهله اول نشان دادن جنگ‌ گریز بودن و دوری ایران از تروریسم و صلح‌آمیز بودن دستاوردهای هسته‌ای بوده است. ایران در این دوران به خوبی هم به قرارداد NPT پایبند بوده و هم به جامعه جهانی نشان داده است که قانون‌مداری می‌کند.

وی همچنین یادآور شد: چه مذاکرات در این دور آخر به نتیجه برسد و چه نرسد دستاوردهای مثبتی برای تیم دیپلماسی ما به دست آمده است. دستگاه دیپلماسی ما نشان داده که بهترین عملکرد را در درون دولت داشته است. نظرات آذربایجان در مورد ایران در سال 91 یک چیز بود و در سال 93 یک چیز دیگری شد. مسلم است که دیدگاه کشورهای جهان درباره ایران تغییر کرده است.

مجرد در پایان تأکید کرد: جریان‌های معتدل و اصلاح‌طلب نزدیک به دولت حتما از دیپلماسی دولت حمایت می‌کنند و مردم را هم به این حمایت تشویق می‌کنند. خوب است که اصول‌گرایان نیز پیام قاطع مردم را درک کرده و حمایت خود را نشان دهند.

انتهای پیام

کد N587088