وزیر خارجه ترکیه: تفاوت چندانی بین داعش و نظام سوریه وجود ندارد!

وزیر خارجه ترکیه با اشاره به احتمال پیشروی نیروهای ارتش سوریه یا تروریست‌های داعش تا نزدیکی حلب، درباره سرازیری بین 2 تا 3 میلیون آواره سوری دیگر به خاک کشورش هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مولود چاوش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه هشدار داد: در صورت پیشروی ارتش سوریه و شبه نظامیان داعش تا نزدیکی حلب، احتمال دارد بین 2 تا 3 میلیون آواره سوری دیگر به خاک ترکیه سرازیر شوند.

چاوش‌اوغلو در یک کنفرانس خبری در آنکارا مدعی شد: در زمان حاضر این نظام بشار اسد است که فضای خالی ناشی از حملات هوایی ائتلاف را پر می‌کند.

وی ادعا کرد: تفاوت چندانی بین داعش و نظام سوریه وجود ندارد! هر دو آن‌ها با بی‌رحمی شهروندان غیرنظامی را می‌کشند! آن‌ها از استفاده از هر اسلحه‌ای که در اختیارشان است، ابایی ندارند!

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، وزیر خارجه ترکیه گفت: غیرنظامیان وحشت‌زده در سوریه از مناطق تحت کنترل نظام سوریه و شبه نظامیان داعش می‌گریزند. در صورت پیشروی نیروهای نظام و داعش به سمت حلب، احتمال دارد دو تا سه میلیون آواره سوری دیگر وارد مرز ترکیه شوند.

بر اساس آمار رسمی سازمان ملل متحد، جنگ داخلی سوریه تاکنون نزدیک به 200 هزار کشته برجای گذاشته و بیش از 3 میلیون سوری را به ترک کشور واداشته است.

انتهای پیام

کد N587019