استان نجف کالاهای اماراتی را تحریم می‌کند

امارات متحده عربی,عراق

شورای استانداری نجف اشرف در جلسه امروز سه شنبه خود خواستار واکنش به اقدام اخیر امارات عربی متحده و تحریم کالاها و تولیدات وارداتی از این کشور شد.

در تازه‌ترين تحولی كه می‌تواند به تقويت صادرات ایران به عراق منجر شود،‌ شورای استانداری نجف اشرف خواستار تحريم كالاهای اماراتی شد.
به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی(اقتصادی) مبادلات، شوراي استانداري نجف اشرف در جلسه امروز سه شنبه خود خواستار واكنش به اقدام اخير امارات عربی متحده و تحريم كالاها و توليدات وارداتي از اين كشور شد.
د رروزهاي گذشته امارات عربی متحده فهرست گروه هاي تروريستي را منتشر كرد كه براساس آن شماري از احزاب و گروه هاي مقاوم عراقی عضو گروه های مردمي فعال عليه داعش،‌ تروريستي خوانده شده اند.
شوراي استانداري نجف با محكوم كردن اين اقدام‌،‌ دولت عراق را نيز به محكوم كردن چيني اقدامی فراخواند و خواستار تحريم كالاها، محصولات و هرگونه همكاری با شركت های اماراتی شد. در نشست امروز شوراي استانداري نجف اشرف همچنين بر ضرورت توضيح خواهی از كشور امارات در اين باره تأكيد شده است.

در ماه هاي گذشته و در پي ورود گروه تروريستي داعش به داخل خاك عراق، گروه هاي مردمي بسيار عظيمي از شهرهاي مختلف عراق ضمن سامان يافتن، با ارتش عراق در بيرون راندن داعش از بسياري از مناطق كشور همكاري كردند. در فهرست سياه كشور امارات، سازمان بدر وابسته به مجلس اعلاي عراق،‌ عصائب اهل الحق، گردان هاي حزب الله و لشكر يوم موعود ديده مي شود.

با تكيه بر روابط تجاري گسترده ايران و عراق و نقاط مشترك فراوان ميان اين دو كشور و با توجه به سياست هاي كشورهاي حوزه خليج فارس در قبال رويدادهاي جاري در عراق،‌ انتظار مي رود خواسته شوراي استانداري نجف عملي شود. در صورت تحقق اين امر،‌ روند تبادل تجاري ميان ايران و عراق تسريع خواهد شد خاصه اينكه نجف به علت موقعيت جغرافيايي و نزديكي به مرزهاي ايران و هم مذهب بودن با ايرانيان، همگرايي هاي بسياري با ايرانيان دارد. پيش از اين، شهروندان عراقي در اعتراض به مواضع عربستان در قبال كشورشان، كالاهاي اين كشور را تحريم كرده بودند.

5252

کد N586880