رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای؛

هماکنون وقت آن رسیده، کار را تمام کنیم

سیاست خارجی,مذاكرات هسته ای,وندی شرمن

دیگر موضوعات دشوار، مدت توافق نهایی و سرعت لغو تحریم‌هایی است که علیه ایران قرار داده شده است، که این بخش موضوعی است که انتظارات ایران در آن بسیار زیاد است

رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 تصریح کرد: هم‌اکنون وقت آن رسیده است کار را تمام کنیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از آسوشیتدپرس وندی شرمن در خصوص مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ تصریح کرد: دیگر موضوعات دشوار، مدت توافق نهایی و سرعت لغو تحریم‌هایی است که علیه ایران قرار داده شده است، که این بخش موضوعی است که انتظارات ایران در آن بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: ایران می‌خواهد که یکدفعه همه تحریم‌ها لغو شود که این واقع‌گرایانه نیست.

نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) روز سه‌شنبه (امروز) در وین گردهم می‌آیند تا مذاکرات خود را با هدف رسیدن به توافق نهایی تا قبل از مهلت ۲۴ نوامبر (۳ آذرماه) ادامه دهند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش کرد که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران قرار است روز سه‌شنبه (امروز) در پایتخت اتریش با یکدیگر و به همراه «کاترین اشتون» هماهنگ‌کننده گروه ۱+۵، ناهار کاری برگزار کنند.

علیرغم آنکه دیپلمات‌های گروه ۱+۵ از حصول پیشرفت‌هایی در مذاکرات خبر می‌دهند اما تأکید دارند که هنوز اختلافاتی باقی مانده است و بسیاری از تحلیلگران رسیدن توافق با ایران تا قبل از ۲۴ نوامبر را امکانپذیر نمی‌دانند و برخی نیز احتمال می‌دهند که این مذاکرات برای یک دوره دیگر نیز تمدید شود.

کد N586689