طاهر القدری خطاب به نواز شریف: اگر می‌توانید دستگیرم کنید!

پاكستان

رهبر حزب «تحریک عوامی پاکستان» گفت، دولت اسلام‌آباد جرأت ندارد وی را بازداشت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشه روزنامه نیشن، طاهر القدری، روحانی مستقر در لندن و رهبر حزب «تحریک عوامی پاکستان» به خبرنگاران گفت، آماده‌ام 100 بار دستگیر شوم اما دولت نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان جرأت این کار را ندارد و هیچ قدرتی بر روی کره زمین نمی‌تواند مانع بازگشت من به پاکستان شود.

وی بار دیگر این مساله را که وی در نتیجه توافقی با دولت، به خارج از کشور سفر کرده، رد کرد و گفت: آیا در بخشی از این توافق من یک گناهکار و متخلف معرفی می شوم؟ من به عنوان بخشی از تعهدات بین‌المللی‌ام براساس آموزه‌های قرآن و حزبم به سفرهای خود به اروپا، آمریکای شمالی و دیگر کشورها ادامه خواهم داد.

طاهر القدری اتهامات مبنی بر اینکه حزبش حمله‌ای به پارلمان و مقر تلویزیون دولتی پاکستان راسازمان‌دهی کرده، رد کرد و در عوض مدعی شد که دولت پاکستان این حملات را برنامه‌ریزی کرده است.

رهبر حزب تحریک عوامی پاکستان در رابطه با تراژدی شهر «مدل» گفت، حزبش تحقیقات مشترک با دولت پنجاب را رد کرد.

وی بار دیگر از فرمانده ارتش پاکستان خواست تا به منظور تامین عدالت برای قربانیان، مداخله کند.

طاهر القدری از ژنرال راحیل شریف، رئیس ستاد ارتش پاکستان خواست تا از نفوذش برای تشکیل یک تیم تحقیقاتی آزاد، بی‌طرف و عادل که برای تحقیق در رابطه با تراژدی شهر «مدل» تشکیل می‌شود، استفاده کند.

وی افزود: این اولین بار نیست که از ارتش خواسته شده تا درباره یک کشتار تحقیق کند.

در رابطه با کشتار چهار قاضی مدنی که در داخل زندان «سیالکوت» به قتل رسیدند، رئیس دادگستری دادگاه عالی لاهور از ارتش پاکستان خواست تا در انتصاب یک تیم تحقیقاتی بی‌طرف برای بررسی این رویداد، کمک کند.

طاهر القدری قرار است 20 نوامبر سال‌جاری میلادی وارد پاکستان شود.

انتهای پیام

کد N586244