جبهه خلق برای آزادی فلسطین مسئولیت عملیات قدس را برعهده گرفت

بین الملل خاورمیانه و آفریقای شمالی

جبهه خلق برای آزادی فلسطین با صدور بیانیه ای مسئولیت عملیات قدس را برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، گردان های ابوعلی مصطفی وابسته به جبهه خلق برای آزادی فلسطین با صدور بیانیه ای مسئولیت عملیات قدس را برعهده گرفت.

در این بیانیه آمده است: ما در گردان های شهید ابوعلی مصطفی شاخه نظامی جبهه خلق برای آزادی فلسطین عملیات قهرمانانه ای که جوانان قهرمانان این گروه صبح امروز انجام دادند برعهده می گیریم. در این عملیات به یک موسسه دینی یهودی در موسسه "هارنوف" در دیر یاسین واقع در قدس یورش برده شد.

در ادامه بیانیه گفته شده است: در این عملیات که با چاقو و هفت تیر و اراده مقاومت انجام شد 4 شهرک نشین از جمله یک نیروی امنیتی و یک خاخام کشته شدند و 9 تن دیگر زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

گردان های ابوعلی مصطفی اعلام کرد که دو شهادت طلب فلسطینی در این عملیات بر اثر درگیری با نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند. در این بیانیه گفته شده است: ما از هر مقاومتی که شهرک نشینان و اشغالگران صهیونیست را هدف قرار دهد استقبال می کنیم و این عملیات و دیگر عملیات قهرمانانه شهروندان فلسطینی واکنش طبیعی به جنایات اشغالگران محسوب می شود.

در ادامه بیانیه از تمامی گروه های فلسطینی خواسته شده است که علیه اشغالگران صهیونیست و شهرک نشینان با یکدیگر متحد باشند.

آمار تلفات عملیات قدس در حالی در این بیانیه اعلام شده است که رسانه های فلسطین آن را 6 کشته و 15 زخمی نیز اعلام کرده اند.