مادربزرگ اوباما به آمریکا رفت

مادربزرگ ناتنی اوباما به آمریکا سفر کرده است تا به رویای خود برای تحصیلات مدرن و مجتمع بهداشتی در روستایی در غرب کنیا جامه عمل بپوشاند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سارا اوباما، همسر دوم پدربزرگ باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکاست که از قبیله لو است و به زبان لو سخن می‌گوید. سارا اوبامای 94 ساله می‌گوید که به فعالیت خود برای کمک به کودکان و زندگی طولانی‌تر آنها ادامه می‌دهد و دوست دارد که در راستای کوگلو در غرب کنیا شاهد پیشرفت‌هایی باشد.

دبرا آکلو، مدیر اجرایی «بنیاد مادر سارا اوباما» گفت که سارا روز چهارشنبه در مراسم سازمان ملل به مناسبت روز کارآفرینی زنان شرکت می‌کند و وی یکی از زنانی است که مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

وی قرار است «طرح میراث» خود را به سازمان ملل ارائه کند و روز پنجشنبه به واشنگتن سفر می‌کند تا با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا دیداری داشته باشد. با این حال به دلایل امنیتی زمان مشخصی برای دیدار اوباما با مادربزرگش اعلام نشده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا در کتاب «خاطراتی از پدرم» به مادربزرگش با عبارت «پیرزن» اشاره کرده و می‌نویسد که در جریان دیدار با وی در جریان سفر سال 1988 به سرزمین پدری‌اش، آنها به سختی تلاش می‌کردند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

سارا اوباما در جریان مراسم تحلیف اوباما در سال 2009 حضور داشت و اوباما بار دیگر در سخنرانی ماه سپتامبر در مجمع عمومی سازمان ملل در این باره گفت: امروزه شما چه در پایین شهر منهتن زندگی کنید و یا در روستای مادربزرگم در 200 کیلومتری نایروبی، شما می‌توانید بیش از کتابخانه‌های بزرگ جهان، اطلاعات در دستتان داشته باشید.

دبرا آکلو که به نوعی مترجم سارا اوباما است، قصد دارد تا از مدارس نیویورک و واشنگتن دیدن کند و برای بخش اول «طرح میراث» با نام «کانون رشد نوآموزان» پول جمع‌آوری کند، این بنیاد تاکنون 100 هزار دلار از 250 هزار دلار مورد نیازش را جمع کرده است.

انتهای پیام

کد N585752