۰
موافق وزیر پیشنهادی علوم؛

نخل ابراهیمی: به دانش آشتیانی که سابقه جبهه و جنگ دارد اعتماد کنیم

  • ۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به اینکه کشور به آرامش نیاز دارد اظهارکرد: ما باید به دانش آشتیانی که سابقه جبهه و جنگ دارد و مدیری دانشگاهی است اعتماد کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ایسنا، سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی در سخنانی در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم گفت: اقتصاد دانش بنیان مورد توجه ویژه دانشگاهها است.

وی ادامه داد:17 ماه است که وزارت علوم بلاتکلیف مانده و چهار و نیم میلیون دانشجو و تعداد کثیری استاد در انتظارتصمیمات دولت و مجلس هستند و با توجه به شرایط ویژه کشور باید به دنبال آرامش مملکت باشیم.

نماینده مردم میناب و رودان در مجلس خاطر نشان کرد:‌ قطعا همه نمایندگان دغدغه‌ی کشور را دارند و نگران حوادث گذشته هستند که مبادا تکرار شود و یا شرایطی پیش بیاید که دانشگاهها جولانگاه گروههای سیاسی شود و اکثر دوستان مخالف از این حیث نگرانند.

هاشمی نخل ابراهیمی ادامه داد: ما باید کاری کنیم که دانشگاه از حواشی دور بماند و ما انتظار داشتیم رئیس جمهور فردی را معرفی می‌کرد تا شبهه‌ای در کارنامه نداشته باشد اما در حال حاضر ما باید به دولت و رئیس جمهور و شخص پیشنهادی که سابقه‌ی جبهه و جنگ دارد و مدیری دانشگاهی‌ است اعتماد کنیم.

وی افزود:‌ مانباید به بهانه‌ی فتنه کارهایی کنیم که اصل نظام با مشکل مواجه شود چرا که ایشان خودشان اظهار کردند که پس از انتخابات سال 88 و بیان موضع توسطرهبری تبعیت کردند و پس ما هم باید از ایشان بپذیریم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یاد آور شد: ایشان قول دادند که علاوه بر ارتقای سطح علمی دانشگاهها و توسعه‌ی فضای علمی دانشگاهی در مناطق کمتر توسعه یافته و توجه ویژه به بکارگیری نیروهای مومن و متعهد و علمی داشته باشند.

هاسمی نخل ابراهیمی بیان کرد: با توجه به این که ایشان سومین وزیر پیشنهادی است انتظار می‌رود همه کمک کنند تا وزارت علوم وزیر داشته باشد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.