نقوی حسینی در مخالفت با وزاری پیشنهادی علوم:

وزیری خارج از چنبره حزب مشارکت معرفی کنید/ مجلس از خط قرمز ها عبور نمی کند

سیاست مجلس

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزرای علوم بویی از اعتدال نبرده‌اند و همه عضو حزب مشارکت هستند گفت: انتظار داریم فردی خارج از این چنبره به مجلس معرفی شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی سید حسین نقوی حسینی در جلسه رای اعتماد به فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی علوم تحقیقات و فناوری گفت: آقای رئیس جمهور زمانی که دولت شما بر آرایش سیاسی اصولگرایان و اصلاح طلبان با اختلاف 250 هزار رای پیروز انتخابات شد خط بطلانی بر فتنه گران کشیده شد که ثابت کرد نظام امانت‌دار آرای ملت است.

وی افزود: به محض رای آوردن دولت شما، نمایندگان مجلس کاندیداهای انتخابات و جبهه اصولگرا به شما تبریک گفتند و نشان دادند برای منافع کشور پای دولت هستند.

وی با اشاره به اینکه وقتی کابینه شما معرفی شد بالاترین آرا را وزرای شما در بین کابینه‌های دولت های دیگر کسب کردند.

نقوی حسینی به آرای برخی وزرا همچون وزیر خارجه، بهداشت، اطلاعات، نیرو و کشور اشاره کرد و ادامه داد: بالاترین آمار رای در بین کابینه ها را این مجلس اصولگرا به دولت شما داد.

نماینده مردم ورامین گفت: در وزارت علوم فقط سه وزیر شما رای نیاوردند که دلایل آن ذکر شد. هم افکار عمومی هم دولتی اعتراف کردند که اسناد ارائه شده درست است.

نقوی حسینی افزود: آقای رئیس جمهور در وزارت علوم شما از چهار نفر اسم بردید؛ اما من نام پنج نفر را می برم، نیلی منفرد به مجلس معرفی شد که اسناد و مدارک سوابق وی را نشان داد؛ رهبری فرمودند فتنه خط قرمز ماست.

وی ادامه داد: ما از این خط قرمر عبور نمی‌کنیم و اگر 20 نفر دیگر معرفی شوند که ویژگی‌های دانش آشتیانی و نیلی منفرد و فرجی دانا را داشته باشد مجلس به آنها رای نمی‌دهد.

عضو کیمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: توفیقی سرپرست وزارت علوم شد. در مدت سرپرستی خود چه کارها و تغییراتی انجام داد که امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی سرپرستی آن سرپرست‌ها را نمی پذیرد.

این نماینده مجلس به معرفی فرجی دانا به عنوان گزینه بعدی اشاره کرد و افزود: در نشست های کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس مطالبی به فرجی دانا ارائه شد که وی قول داد اصلاح می کنم اما نکرد، از سوی مقامات مسئول و شورای عالی انقلاب فرهنگی به وی تذکر داده شد اما وی عمل نکرد. استیضاح وی کلید خورد که رئیس مجلس برای آن وقت گرفت. فرجی دانا قول داد که اصلاح کند اما نکرد.

نقوی حسینی گفت: چه کسی اجازه می دهد که این گزینه ها در وزارت علوم اصلاح نکنند. چه حلقه ای در وزارت علوم حاکم است، ما عمل را می‌بینیم چرا همه کسانی که معرفی می‌شوند از یک حلقه هستند.

نماینده ورامین گفت: بعد از آن نیلی احمد آبادی معرفی شد که اسناد آن هم موجود است؛ مجلس اعتقاد دارد شعارهای دولت شما باید حفظ شود زیرا مردم به این شعارها رای دادند.

نقوی حسینی افزود: همه حلقه‌های معرفی شده برای وزارت علوم بویی از اعتدال نبرده و همه عضو حزب مشارکت هستند، انتظار داریم فردی خارج از این چنبره به مجلس معرفی شود.