رئیس جمهوری یمن مشارکت با انصارالله را خواستار شد

رئیس جمهوری یمن به منظور برقراری آرامش در کشور، مشارکت با شیعیان انصارالله (حوثی‌ها) را خواستار شد. این در حالیست که حزب کنگره سراسری مردمی، رئیس جمهوری یمن را به حمایت از حوثی‌ها در سقوط صنعا و عمران متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه الجزیره، عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن ضمن درخواست مشارکت با حوثی‌ها برای عادی شدن اوضاع کشور در نشست خود با سران وزارت دفاع یمن اعلام کرد: مشارکت ملی مساله ضروری و مهمی است و ما همواره خواهان برقراری ثبات و امنیت و وحدت یمن هستیم.

در همین راستا یک مسئول در حزب کنگره سراسری مردمی که اکنون ریاست آن را علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری برکنار شده به عهده دارد، ضمن ابراز تعجب از اخبار منتشر شده مبنی بر هم پیمانی این حزب با حوثی‌ها اعلام کرد که حوثی‌ها همواره از طریق حمایت‌های رئیس جمهوری یمن و وزیر دفاع سابق به پیشروی خود در کشور ادامه می‌دهند.

این مسئول در حزب کنگره سراسری مردمی یمن در توجیهات خود به سخنان رئیس جمهوری یمن که اعلام کرده بود "حوثی‌ها امروز شریک ما هستند و باید از طریق مشارکت آنها امنیت به کشور بازگردد" اشاره کرد.

انتهای پیام

کد N585262

خواندنی از سراسر وب