روحانی /2/:

هیچ فرقی بین این حزب و آن حزب وجود ندارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد: آنچه به ما اسلام گفته، این است که احترام افراد ،شخصیت و کرامت آنها مد نظرمان قرار بگیرد و این طور نباشد که در گوشه و کنار و بالا و پایین زندگی فردی یک شخص تجسس داشته باشیم به این قصد که حتما نقطه ضعفی در او پیدا کنیم و بعد از آن ذره بین بیاوریم و آن نقطه ضعف را بزرگ و بزرگتر کنیم. آخرش می‌خواهیم چه کنیم؟

وی با بیان این که همه باید به وظیفه‌ی خود عمل و کاری کنیم که تریبون مجلس و دولت و همه تریبون‌ها و اصلا کشور وخیابان و بازار و مدارس و دانشگاه‌های ما به صورت همه جانبه اسلامی باشد، اظهار کرد: کشور اسلامی به ظاهر و لباس نیست . اساس کشور اسلامی برمبنای اخلاق، قانون و رفتار و اصول است و مهم این است که ما به اخلاق و اصول وفادار باشیم و مردم ما هم همین انتظار را دارند و ان شاء الله خداوند توفیق دهد که مسیر را دقیق‌تر و کامل‌تر طی کنیم.

وی در ادامه سخنان خود در بیان ویژگی‌های دکتر دانش آشتیانی اظهار کرد: اولین کسانی که آقای دکتر دانش آشتیانی را به من معرفی کردند دوستان قدیمی ایشان و دوستان پرو پا قرص اصولگرا بودند، اگر چه در نظر من اصولگرا و اصلاح طلب هر دو فرزندان و خادمان این انقلابند و هیچ فرقی بین این حزب و آن حزب وجود ندارد و ما به هر کس که به جمهوری اسلامی ، رهبری معظم و خدمت به مردم و مصالح ملی معتقد است احترام می‌گذاریم.

روحانی گفت: این ها همه برای این است که تنور گرم شود و در آن نانی باشد، نانی که ملت بتوانند از آن ارتزاق کنند. و الا این جناح و آن جناح چه فرقی دارد. همه ما افتخار می‌کنیم که مسلمان و ایرانی هستیم و در صندلی قرار گرفتیم که در آن فرصت خدمت به مردم به ما داده شده است.

ادامه دارد...

کد N585162