کریمی قدوسی در جمع خبرنگاران؛

نگران عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم نیستیم

مجلس,همایش منهای عزت بعلاوه تحریم

نمایندگان نامه ای تهیه کردند که فردا یا پس فردا به رهبر انقلاب تقدیم خواهد شد و درخواست این است که ایشان با جایگاه رفیع شان در نظام، در خصوص این وزارتخانه تدبیری بفرمایند. این نامه تهیه شده و بعد از رای اعتماد، امضاء ها جمع آوری خواهد شد.

نماینده مجلس نهم در پاسخ به این سوال که رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم چه خواهد بود، اظهار داشت: تکلیف مشخص است. عدم رای اعتماد حتی با درصد بیشتر از آقای نیلی. مهم همان خط قرمزی است که رهبری به دولت امر کردند.

کریمی قدوسی در ادامه بیان کرد: اگر امروز هم به برائت از فتنه سخن بگوید دیر هنگام است عملا آقای روحانی باید توجه می کرد برای مبانی اداره کشور دولت و مجلس، نظام آنقدر کادرهای برجسته ای در سنگر وزارت علوم دارد که بیش از توانایی کشور است چرا باید پنج وزیر با این شرایط معرفی شود لذا وظیفه مجلس رسیدگی به همین مبانی حکومت اسلامی و قانون اساسی است که باید به آن متعهد باشد.

کریم قدوسی در پاسخ به این سوال که عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم چه تاثیری بر تعاملات دولت و مجلس خواهد داشت گفت: هیچ نقطه نگرانی از عدم رای اعتماد نمایندگان به گزینه جدید نداریم البته وقت ملت گرفته خواهد شد. وزیر علوم باید فردی معتدلی که از نظر اجرایی عملی باشد هیچ کس در مجلس به دنبال تحمیل شخص یا اسم خاصی نیست.

وی ادامه داد: اگر یک رای استنتاجی می گذاشتند مناسب بود اما این کار را هم نکردند و به جای رای استنتاجی راهکارهای خاصی وجود دارد اما این راهکار را هم استفاده نکردند.

کریم قدوسی اضافه کرد: بعداز 5 آذر دولت دیگر حق هیچگونه دخل و تصرف در وزارت علوم را ندارد مگر این که اذن رهبر انقلاب را بگیرد زیرا که تفسیر شورای نگهبان بر اداره این وزارتخانه شرعی نیست.

نمایندگان نامه ای تهیه کردند که فردا یا پس فردا به رهبر انقلاب تقدیم خواهد شد و درخواست این است که ایشان با جایگاه رفیع شان در نظام، در خصوص این وزارتخانه تدبیری بفرمایند. این نامه تهیه شده و بعد از رای اعتماد، امضاء ها جمع آوری خواهد شد.

 

وی در خصوص سوالات از وزیر علوم خارجه گفت: برای وزیر خارجه، قبل از توافق ژنو سوال را نوشتیم اما چون مطلع بودیم توافقی صورت می گیرد و چه ضعف هایی دارد جمعا 7 سوال مطرح شد و روی هم بالغ بر 100 امضا جمع آوری شد اما هیات رئیسه مخالفت کرد و این سوالات را در دستور قرار ندارد.

کریمی قدوسی اضافه کرد: سوال اول یک سال از تاریخ گذشته است و با نشستی که با آقای لاریجانی داشتیم توافق شد که سوالات را ادغام کنیم و روی یک سوال کار شد و متن واحدی را به وزارت خارجه فرستادیم. از آن زمان تاکنون سه مرتبه استمهال خواسته اند. دو مرتبه آقای وزیر تاریخ دادند، ولی به نیویورک رفتند و در آخرین مرتبه جهت شرکت در مذاکرات به مسقط رفتند و قرار بود فردای آن روز بیایند اما آقای قشقاوی تماس گرفت و از قول ظریف خواستند اگر بپذیریم یک هفته دیگر به تعویق بیفتد و ما هم موافقت کردیم. بناست بعداز 3آذر آقای ظریف در مجلس حضور بهم رسانند و اگر زودتر هم شد مناسب است.

 

کد N584850