اسرائیل سیاست تخریب منازل فلسطینی‌ها را تشدید می‌کند

حقوق بشر,فلسطين,اسراييل

رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) اعلام کرد که به خانواده‌های فلسطینی‌ که به ادعای تل‌آویو در حملات علیه ساکنان اراضی اشغالی دست داشته‌اند اخطار داده تا خانه‌های خود واقع در کرانه باختری را به منظور تخریب قریب الوقوع تخلیه کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این مساله نشان می دهد که اسرائیل به تشدید سیاست منفور خود به منظور مجازات فلسطینی‌های متهم شده به حمله علیه اسرائیلی‌ها از طریق تخریب منازل آن‌ها اقدام کرده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد: در هفته‌های اخیر تعداد نامشخصی اخطار به خانواده‌های برخی فلسطینی‌ها در کرانه باختری که بستگان آن‌ها اقدام به حمله علیه اسرائیلی‌ها کرده‌اند منتشر کرده و نسبت به تخریب قریب الوقوع خانه‌هایشان هشدار داده است.

به گفته ارتش رژیم صهیونیستی این خانواده‌ها 48 ساعت وقت دارند تا علیه این اخطاریه‌ها دادخواست تنظیم کنند و در صورتی که این کار را انجام ندهند یا دادخواست‌های آن‌ها رد شود منازلشان هدف تخریب سریع قرار خواهد گرفت.

همچنین پلیس اسرائیل امروز اعلام کرد که در بیت المقدس شرقی چندین خانه را به منظور تخریب یا مهر و موم تعیین کرده اما منتظر تایید نهایی از سوی دولت صهیونیستی به منظور اجرای این اقدامات است.

این تخریب‌ها براساس دستورات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که اوایل این ماه اعلام کرد: سیاست تخریب منازل در پاسخ به موج حملات فلسطینی‌ها علیه اسرائیلی‌ها در بیت المقدس به کار گرفته خواهد شد. این سیاست از سال 2005 تا حد زیادی کمرنگ شده بود.

همچنین سخنگوی پلیس اسرائیل اظهار داشت: پلیس آماده است تا به مجرد دریافت تصمیم نهایی دولت اقدام به تخریب یا مهر وموم خانه‌ها در بیت المقدس شرقی کند. وی مشخص نکرد که چند خانه برای این اقدام در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

کد N584797