کواکبیان با اشاره به انتخاب وزیر علوم؛

اقلیتی در مجلس قسم خوردند فقط با دولت مخالفت کنند

مجلس,کواکبیان,وزارت علوم

از ابتدا معتقد بودم که باید یک خانه‌تکانی جدی در مجلس نهم صورت گیرد و افراد شجاع و متخصص با سطح علمی بالاتر وارد پارلمان شوند به نظر من هنوز تعامل خوبی میان مجلس و دولت یازدهم وجود ندارد.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس هشتم گفت: اقلیتی در مجلس گویا قسم خوردند که تنها با دولت مخالفت کنند. معتقدم که باید مجلس کارآمد و قوی‌تری در دوره دهم داشته باشیم.

مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به نحوه تعامل مجلس با دولت یازدهم عنوان کرد: از ابتدا معتقد بودم باید یک خانه‌تکانی جدی در مجلس نهم صورت گیرد و افراد شجاع و متخصص با سطح علمی بالاتر وارد پارلمان شوند به نظر من هنوز تعامل خوبی میان مجلس و دولت یازدهم وجود ندارد.

وی افزود: یکی از دلایلی که دولت‌های غربی نظام حزبی قوی دارند این است که معمولا دولت‌ها برآمده از مجالس هستند وقتی ما نظام انتخاباتی حزبی نداریم باید یک نظام تعاملی را برای خود تعریف کنیم تا کار مملکت قفل نشود که امروز وزارت‌خانه مهمی مثل وزارت علوم بدون وزیر اداره شود. باید تلاش شود که در انتخابات مجلس دهم این نقیصه جبران شود.

کواکبیان گفت: البته دولت هم باید یک مقدار در مقابل مجلس فعال‌تر شود. اقلیتی هم که گویا قسم خوردند که تنها با دولت مخالفت کنند. معتقدم که باید مجلس کارآمد و قوی‌تری در دوره دهم داشته باشیم.

 

کد N584760