روسیه ویکی پدیای بومی راه‌اندازی می‌کند

اينترنت,روسيه

کتابخانه ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که مسکو قصد دارد تا دایره المعارف اینترنتی خود را برای تضمین این که شهروندان روس به اطلاعات "معتبر و درستی" درباره کشورشان دست یابند ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، کرملین برای مقابله با تهدیدهای غرب کنترل خود را بر فضای مجازی و اینترنت در سال جاری میلادی افزایش داده است؛ اقدامی که منتقدان آن را سانسور اینترنت می‌دانند.

خبرگزاری نووستی به نقل از کتابخانه ریاست جمهوری روسیه گزارش داد: تحلیل منابع مرتبط با ویکی پدیا نشان می‌دهد که این دایرة المعارف اینترنتی قادر نیست تا اطلاعات مرتبط با منطقه و زندگی یک کشور را به دقت و با جزئیات ارایه کند و همین امر باعث شده تا دولت مسکو راه‌اندازی یک ویکی پدیای جایگزین را آغاز کند. البته هنوز مشخص نیست که آیا این پروژه بر دستیابی مردم روسیه به ویکی پدیای موجود تاثیر بگذارد یا خیر.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، اینترنت را پروژه سیا دانسته و کرملین نیز اعلام کرده که باید فضای مجازی را از تهدیدهای غرب محافظت کند.

کتابخانه ریاست جمهوری روسیه اعلام کرده 50 هزار نسخه کتاب و اسناد آرشیوی را در اختیار متولیان راه اندازی ویکی پدیای جایگزین قرار داده تا از آن‌ها استفاده کند.

انتهای پیام

کد N584690