افغان‌ها چشم به راه دولتی باصلاحیت و کاردان

افغانستان

رئیس جمهوری افغانستان که مسئولیت تغییر واصلاح بزرگ در دولت را برعهده گرفته، ضرب الاجل خود را برای معرفی کابینه از دست داده است. به گفته تحلیل‌گران و مقام‌ها دولت افغانستان از تمرکز بر قدرت به جای سیاست رنج می‌برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تاخیر در معرفی کابینه این نگرانی را بوجود آورده که اشرف غنی، رئیس جمهور و عبدالله عبدالله، مدیر اجرایی افغانستان قادر نیستند بر سر تعیین اعضای کابینه توافق کنند.

اما دیپلمات‌ها و مقام‌های افغان می‌گویند: این دو در حال احیای دولت برای تمرکز بر امنیت، اقتصاد و سیاست پیش از کنفرانس اهداکنندگان لندن در دسامبر هستند.

مجیب الرحمان رحیمی، سخنگوی عبدالله گفت: هیچ بن بست یا اختلافی در عقاید وجود ندارد. برای اینکه چگونه پست‌ها در کابینه را پر کنیم، زمان لازم داریم.

مقام‌ها و تحلیل‌گران می‌گویند، مشاوران ارشد در حال انتصاب هستند، مقام‌ها انتخاب می‌شوند و وظایف وزرا تعیین می‌شود. تعداد وزرا از 24 تن به 18 تن کاهش می‌یابد و زمانی که این موارد تکمیل شود، افراد با صلاحیت با مهارت‌های درست و به جا در مشاغل مناسب منصوب می شوند.

اشرف غنی اعلام کرده در مدت 45 روز کابینه خود را منصوب می‌کند اما این ضرب الاجل روز پنج شنبه تمام شد.

انتهای پیام

کد N584587