در حاشیه دیدار با رئیس دومای روسیه؛

رییس مجلس: با تروریست با روش‌های مختلف باید مقابله شود

ايران,مجلس شوراي اسلامي,روسيه

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روسیه و ایران روابط تاریخی و مهمی دارند و دیدار با رئیس دومای روسیه برای تقویت این روابط و بالا رفتن سطح مراودات اقتصادی و سیاسی اهمیت ویژه‌ای داشت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی که پس از دیدار با رئیس دومای روسیه در جمع خبرنگاران حاضر شد با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با رئیس دومای روسیه گفت: رئیس دومای روسیه به دعوت جمهوری اسلامی ایران به ایران آمده است و در این سفر صحبت‌های مختلفی درباره مسائل سیاسی ، اقتصادی و منطقه‌ای وجهانی بین دو طرف انجام شد.

وی افزود: یکی از بخش‌های مهم دیدار امروز صحبت در مورد مسائل جاری در سوریه و عراق و مقابله با تروریست ها به روش‌های مختلف بود، همچنین حضور نمایندگانی از کمیسیون‌های تخصصی دومای روسیه نیز در ایران باعث پیشرفت و گسترش روابط خواهد شد و ما به این موضوع امیدواریم .

رییس دومای روسیه از ایران دعوت می‌شود در سازمان امنیت دسته جمعی عضو شود

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست سرگئی ناریش کین رئیس دومای روسیه طی سخنانی تاکید کرد: از مهمان نوازی رئیس مجلس ایران تشکر می‌کنم و امیدوارم این نشست موجب توسعه روابط پارلمانی بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه شود، چرا که ما به ایران به عنوان شریک منطقه‌ای و جهانی نگاه می‌کنیم و در دیدار امروز نیز مسائل مهمی را بررسی کردیم.

ناریشکین با اشاره به مواضع جمهوری اسلامی ایران و روسیه در مسائل مختلف گفت: در مورد اکثر موارد جمهوری اسلامی ایران و روسیه مواضع مشترک و یکسانی داشتند و همچنین دخالت کشورها درامور داخلی سایرکشورها را محکوم کردند.

وی خاطرنشان کرد:‌ گفت‌وگو در مورد مبارزه با مواد مخدر و مسائل سیاسی اقتصادی ، امنیتی، کشاورزی، حمل و نقل و هسته‌ای از دیگر بخش‌های دیدار ما با لاریجانی بود، همچنین از جمهوری اسلامی ایران دعوت می‌کنیم تا در مجمع پارلمانی سازمان امنیت دسته جمعی عضویت پیدا کند که این عضویت بتواند برای امنیت جهان و ثبات در منطقه تاثیر گذار باشد.

رئیس دومای روسیه درپایان تصریح کرد: تحریم‌ها علیه ایران و روسیه یک ابزار برای شانتاژ برخی از کشورهاست و به لحاظ حقوق بین‌الملل جایگاهی ندارد، ضمن آن که با توجه به مسائل مختلف، فدراسیون روسیه آمادگی همکاری با کشورهای استخراج کننده از جمله ایران برای تثبیت قیمت نفت را دارد.

انتهای پیام

کد N584063