برگزاری جلسه مذاکرات هسته‌ای ایران در کنگره آمریکا

سیاست خارجی,مذاکرات ایران و 1 5,کنگره آمریکا

کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا قرار است طی هفته جاری با برگزاری دو جلسه استماع با موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 پیامدهای یک توافق را که آن را بد می‌خوانند مورد بررسی قرار دهد.

در آستانه برگزاری مذاکرات دیگر ایران و گروه 1+5 مجلس نمایندگان آمریکا در هفته جاری دو جلسه استماع با موضوع این مذاکرات برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری المانیتور؛ کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا قرار است طی هفته جاری با برگزاری دو جلسه استماع با موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 پیامدهای یک توافق را که آن را بد می‌خوانند مورد بررسی قرار دهد.

در اولین جلسه که روز سه‌شنبه همزمان با آغاز مذاکرات هسته‌ای در وین، پایتخت اتریش توسط زیرکمیته «تروریسم، منع اشاعه و تجارت» برگزار می‌شود، کارشناسانی از اندیشکده‌های آمریکایی شامل دیوید آلبرایت عضو موسسه علوم و امنیت بین‌المللی و ری تکیه عضو شورای روابط خارجی حضور دارند. این عضو شورای روابط خارجی هفته گذشته در یادداشتی در روزنامه لس آنجلس تایمز گفته بود اگر کنگره تحریم‌های جدید وضع کند ایران میز مذاکره را ترک خواهد کرد.

همچنین جلسه‌ای دیگر نیز روز 20 نوامبر (پنجشنبه) از سوی کمیته روابط خارجی تشکیل خواهد شد که در آن مایکل هایدن رئیس سابق سازمان سیا حضور دارد.

بر اساس این گزارش، جنگ‌طلبان حامی اسرائیل در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها روز بیستم نوامبر جلسه‌ای را در سنا با موضوع ابعاد مذاکرات هسته‌ای و سوالات بی‌پاسخ در این زمینه برگزار می‌کنند. این در حالی است که کشورهای اروپایی عضو گروه 1+5 با توجه به زمان کم باقیمانده تا ضرب‌الأجل 24 نوامبر برای جلب حمایت اعضای کنگره از توافق هسته‌ای دست به کار شده‌اند.

کد N583925