رهامی در گفتگو با مهر:

نسبت به انتخابات خبرگان بی تفاوت نیستیم/ تجربه انتخابات شوراها را تکرار می کنیم

سیاست احزاب و تشکلها

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه از اشخاص و احزابی که عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیستند، برای حضور در این کمیته دعوت می کنیم، گفت: قطعا اصلاح طلبان نسبت به این انتخابات خبرگان بی تفاوت نیستند.

 محسن رهامی دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره برنامه اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس و جزئیات فعالیت های کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: با توجه به تجربه انتخابات شورای شهر که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مسئولیت هماهنگی و تهیه لیست انتخاباتی اصلاح طلبان را بر عهده داشت برای انتخابات مجلس نیز باید همان مدل را پیاده کنیم.

رییس کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات افزود: ما معتقدیم تمام مسائل کشور باید از پای صندوق رای حل شود و باید چهره ها را تشویق و امیدوار به نتیجه انتخابات کنیم و این مسائلی است که خیلی زمان بر است و نیاز به برنامه ریزی دقیقی دارد.

 رهامی یادآور شد: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تلاش می کند اصلاح طلبان را برای حضور در انتخابات تشویق کند و برای این کار از اوایل سال 93 کمیته انتخابات را تشکیل داده است. این کمیته به تدریج توسعه پیدا کرد و همه دبیرکل های احزاب اصلاح طلب، عضو این کمیته شدند و به تدریج از احزاب اصلاح طلب و اشخاصی که عضو شورای هاهنگی نیستند دعوت می کنیم تا راهکارهای حضور در انتخابات و سیاست های کلی اصلاح طلبان برای انتحابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان تعیین شود.

وی با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم شرایط  ائتلاف اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل را فراهم کنیم، گفت: انتخابات تنها اختصاص به اصلاح طلبان ندارد و ممکن است برخی چهره های معتدل قصد ائتلاف با ما را داشته باشند. اگر به لیست انتخابات شورای شهر نگاه کنید می بینید 50 درصد لیست ما از افراد عضو احزاب اصلاح طلب و 50 درصد فعالان فرهنگی و سیاسی بودند که در مجموع گرایش اصلاح طلبانه داشتند و قطعا همین کار را برای انتخابات مجلس تکرار می کنیم.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها درباره فعالیت اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس خبرگان گفت: خبرگان نقش مهمی در تعیین سیاست های کشور دارد. در واقع اگر در جریان اصلاح طلبی نامزدهای خودمان را داشته باشیم از آن حمایت می کنیم و اگر اصلاح طلبان نتوانند کاندیدا معرفی کنند از نامزدهای موجود که با ما هماهنگی داشته باشند حمایت می کنیم. ما نمی توانیم به این انتخابات خبرگان بی تفاوت باشیم.