هاشمی رفسنجانی: هنرمندان مردمی، مظلومیت مضاعف دارند

ایرنا نوشت:

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خداوند در وجود هنرمندی که درد مردم را دارد، توانی قرار داده که می تواند جامعه را تحت تاثیر قرار دهد، گفته است: همین هنرمندان دردها و دغدغه هایی دارند که عموم مردم از آن اطلاع ندارند و این امر غم های آنان را مضاعف می کند.
این مطلب گزیده ای از سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از هنرمندان در سال 1391 است که امروز(دوشنبه) پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی آن را منتشر کرد.

هاشمی رفسنجانی گفته است: وجود سلایق و علایق مختلف نزد هنرمندان طبیعی است اما تحمیل سلیقه و فکر بر جامعه هنری، نتیجه معکوس دارد.

او گفته است: اگر قشری از اقشار جامعه نوعی سلیقه و فکر را نمی پسندد، نباید کل جامعه را از آن محروم کرد و این ظلم به هنر، هنرمند و مردم است چرا که در دوران کنونی یک فیلم و یا یک شعر ناب چنان تاثیری دارد که ممکن است ابزار ارتباطی و تبلیغاتی دیگر نداشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفته است: خداوند در وجود هنرمندی که درد مردم را دارد، فهم و توانی قرار داده که می تواند با کلام، قلم و عمل خود جامعه را تحت تأثیر قرار دهد ولی همین هنرمندان دردها و دغدغه هایی دارند که عموم مردم از آن اطلاع ندارند و این امر غم های آنان را مضاعف می کند.

هاشمی رفسنجانی گفته است: جامعه آگاه، تحصیلکرده و فرهیخته راه خود را پیدا کرده و به سوی آرمان های بلند و پیشرفت حرکت خواهد کرد، توصیه می کنم هنرمندان واقعی با جدّیت به کار خود ادامه دهند و به آینده کشور، انقلاب و سرنوشت خود و مردم امیدوار باشند.

 

45231

 

کد N583765