حسن تأمینی در نطق میان دستور؛

همدردی مردم با پاشایی نشان داد تشنه محبت هستند

مجلس,مجلس شورای اسلامی

حضور گسترده مردم در عزای وی و حضور مردم در خیابان‌ها برای ابراز همدردی با بازماندگان وی این درس را به ما می‌دهد که برخی مسائل را همچون این موضوع که مردم تشنه محبت هستند را فرا بگیریم.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقبال مردمی از مراسم درگذشت خواننده پاپ کشور، گفت: مرتضی پاشایی نه چپ و نه راست و نه سیاسی بود و تنها در حوزه موسیقی فعالیت داشت، حضور گسترده مردم در عزای وی و حضور مردم در خیابان‌ها برای ابراز همدردی با بازماندگان وی این درس را به ما می‌دهد که برخی مسائل را همچون این موضوع که مردم تشنه محبت هستند را فرا بگیریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن تأمینی،نماینده رشت در مجلس در نطق میان دستور خود در صحن علنی گفت: افتخار ما و شاید افتخار همه مسلمین جهان به بسیج و شهدای بسیجی است، حضور بسیجیان در همه صحنه‌ها از افتخارات ماست و ما می‌گوییم که آمریکا از بیسجیان ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

وی در ادامه  به درگذشت مرتضی پاشایی اشاره کرد. افزود: مرتضی پاشایی نه چپ و نه راست و نه سیاسی بود و تنها در حوزه موسیقی فعالیت داشت، حضور گسترده مردم در عزای وی و حضور مردم در خیابان‌ها برای ابراز همدردی با بازماندگان وی این درس را به ما می‌دهد که برخی مسائل را همچون این موضوع که مردم تشنه محبت هستند را فرا بگیریم.

نماینده رشت خاطرنشان کرد: پایین بودن نرخ رشد اقتصادی، نرخ بالای بیکاری، آسیب‌های اجتماعی، پایین بودن ضریب امنیت اقتصادی، تورم مزمن، رکود حاکم بر بازار و تولیدات داخلی و همه و همه نتیجه عملکرد نامناسب حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، تقنینی، قضایی، فرهنگی و سیاسی کشور است.

تأمینی تصریح کرد: نقش دستگاه‌های اجرایی در عدم تحقق اهداف از پیش تعیین شده در حوزه‌های مختلف موضوع قابل اعتنایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. عوامل موثر در ناکارآمدی نظام اجرایی کشور متعدد و فراوان است، مواردی چون سیاستگذاری و برنامه‌ریزی‌های نادرست، عقب‌ماندگی تکنیکی و مدیریت‌های ناکارآمد، کوتاهی و عدول از اجرای قوانین و مقررات، رانت سیاسی و اقتصادی و مفاسد مالی و اداری از جمله آنهاست.

نماینده رشت در ادامه اضافه کرد: فراوانی رانت‌ها، برنامه‌ریزی‌های نادرست و... در دستگاه‌های اجرایی منجر به بروز تهدیدات و آسیب‌های فراوان چون نارضایتی عمومی، بی‌اعتمادی نسبت به دستگاه‌های اجرایی، محدودیت فعالیت‌های بخش‌های مولد، تخصیص غیربهینه امکانات، اتلاف سرمایه‌های انسانی و مالی شده است.

 

کد N583733