حیدرپور: رئیس جمهور نگاه اصولی‌تری به مجلس داشته باشد

رييس‌جمهور

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به همراهی مجلس با دولت از رئیس جمهور خواست نگاه اصولی‌تری به مجلس خصوصا در مشورت‌ها داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عوض حیدرپور با اشاره به معرفی وزیر پیشنهادی علوم خطاب به رئیس جمهور، گفت: شما 20 سال در مجلس نماینده و عضو هیأت رئیسه بودید. در یک سال و چند ماه گذشته شاهد اوج همراهی و همدلی و تعامل نمایندگان خصوصا آقای لاریجانی بودید. مناسب است مشورت و همراهی با مجلس را بیش از پیش در دستور کار قرار دهید و نگاه اصولی‌تری به مجلس خصوصا در مشورت‌ها داشته باشید.

او همچنین با بیان این‌که بعضی از ایثارگران روزگار سختی می‌گذرانند، عنوان کرد: بودجه‌ای با عنوان ایثارگران معسر در ردیف بودجه قرار گرفت. ضروری است با توجه به نزدیک شدن زمان بودجه افزایش کافی در ردیف رزمندگان معسر قرار گیرد.

حیدرپور در خطاب دیگری به رئیس جمهور گفت: ما مجلسیان بر این باوریم که در اقتصاد مقاومتی باید کشور را با مالیات اداره کرد به خصوص مالیات بر افزوده و قیمت را. لیکن این مالیات، مالیات بر ارزش افزوده نام گرفت و متأسفانه در فرآیند تولید در هر مرحله اخذ می‌گردد و تلاش ما برای اصلاح روش سازمان امورمالیاتی بی‌نتیجه مانده است.

نماینده مردم شهرضا از وزیر بهداشت نیز برای اجرای طرح سلامت تشکر کرد و ضمن اعلام همراهی مجلس با وزراتخانه، اظهار کرد: با ابلاغ کتاب "ارزش نسبی خدمات بهداشتی درمانی" مسائلی در حاشیه تعرفه گذاری ایجاد شده که ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. ضروری است بازنگری جدی و اصولی در نرخ تعرفه‌ها ایجاد شود. نمایندگان نیز در بهتر اجرا شدن این طرح پیشنهاداتی مطرح کرده‌اند که ضرورت دارد آنها را نیز مورد توجه قرار دهیم.

این نماینده مجلس از انتقال آب رودخانه سولگان به رفسنجان انتقاد کرد و گفت: اخیرا مدیرعامل منطقه‌ای آب چهارمحال و بختیاری و مدیرعامل آب رفسنجان برنامه‌ای را بر ای انتقال آب رودخانه سولگان به این شهر منعقد کردند. آب رودخانه سولگان متعلق به مردم همان منطقه است. لذا از وزیر نیرو می‌خواهیم در شرایطی که ما از تشنگی و بی‌آبی می‌سوزیم این قرارداد را لغو کنند.

حیدرپور همچنین با اشاره به مذاکرا ت، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر خطوط قرمز هسته ای ایستادگی دارد و پیام ملت ایران را تکرار می‌کنیم که می‌گوید ما ملت ایران فرزندان رمضان و عاشورا هستیم. لذا در ادامه مذاکرات بر عزت اسلامی تأکید داریم و به غربی‌ها یادآوری می‌کنیم که دست از زیاده ‌خواهی بردارند و یادشان باشد ملت ایران تا آخر ایستاده است.

او در پایان ضمن تبریک هفته بسیج و تقدیر از ستارخان به مناسبت صدمین سالگرد درگذشت وی به میرزاده رئیس دانشگاه آزاد هشدار داد که بنا به میل و سلیقه خود هرگونه تغییر و دخل و تصرفی را در این دانشگاه انجام ندهد.

انتهای پیام

کد N583654