مرکل: از هر فرصتی برای مذاکره با روسیه استفاده شود/ انگلیس در اتحادیه اروپا بماند

صدراعظم آلمان در جریان نشست گروه 20 گفت: به خاطر شرایط بحرانی اوکراین و بدتر شدن روابط میان غرب و روسیه، ضرورت دارد که از هر فرصتی برای انجام مذاکره با روسیه استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در نشست گروه 20 در بریسبن استرالیا با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و ژان کلود یونکه، رئیس کمیسیون اروپایی دیدار کرد و گفت: این مذاکرات کاملا ارزشمند بود.

دیمیتری پسکف، سخنگوی مطبوعاتی پوتین نیز این نشست را تنها تبادل نظرات درباره اوضاع اوکراین توصیف کرد و گفت: پوتین به جزئیات رویکرد مسکو در قبال اوضاع در اوکراین پرداخت.

در همین حال، مرکل امروز (دوشنبه) به انگلیس تاکید کرد تا در اتحادیه اروپا بماند و گفت: این یک مسیر ضروری برای دسترسی جهان به کشورهای قاره اروپا محسوب می‌شود.

صدراعظم آلمان امروز گفت: جایگاه انگلیس در اتحادیه اروپا ضروری و حساس است و من هر کاری را برای ماندن این کشور در اتحادیه انجام می‌دهم البته انگلیس هر تصمیمی که بگیرد به خودش بستگی دارد و در این باره به حرف هیچ‌کس گوش نخواهد داد اما این امر اهمیت دارد که این کشور را در اتحادیه اروپا نگه داریم چراکه انگلیس کشوری است که دسترسی ما را به سایر کشورها آسان می‌کند.

وی ادامه داد: انگلیس یک دورنمای متفاوت را برای آمریکا و منطقه آسیا- اقیانوسیه نسبت به قاره اروپا به وجود آورده و به همین دلیل است که ما باید این کشور را در اتحادیه نگه داریم و آنها را برای این امر متقاعد کنیم.

انتهای پیام

کد N583604