نخستین همایش ملی - منطقه‌ای راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود

اقتصاد مقاومتی

نخستین همایش ملی - منطقه‌ای راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی در شهر مشهد 29 و 30 آبان ماه جاری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد اسماعیل‌نیا، نماینده مردم کاشمر و رئیس این همایش در نشستی خبری، اظهار کرد: برگزاری این همایش در دو روز خواهد بود که در روز نخست در شهر مشهد بوده و سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار می‌گیرد و روز دوم نیز در شهر کاشمر خواهد بود.

وی افزود: در این همایش نگاه جدیدی به برگزاری این نوع همایش‌ها خواهیم داشت. در واقع مباحث تئوریک و سیاست‌ها را دنبال می‌کنیم که تا به حال چه گام‌های عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته شده است. در واقع اگر دولت درگیر تحریم‌ها است و اعتبار بودجه کم می‌باشد ما آن را در یک الگوی کوچک مورد بررسی قرار داده و عملیاتی می‌کنیم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس خاطرنشان کرد: در این همایش شخصیت‌هایی از قبیل دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم، غلامرضا تاجگردون (رئیس کمیسیون برنامه و بودجه)، قائم مقام صندوق توسعه ملی و احتمالا معاونت برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور حضور خواهند داشت.

وی در پایان گفت: در پایان همایش نیز سند همکاری با دستگاه‌ها برای استمرار این نوع حرکت‌ها به امضا خواهد رسید. البته همایش مذکور دارای یک دبیرخانه دائمی نیز خواهد بود.

انتهای پیام

کد N583506

وبگردی