نخستین همایش ملی - منطقه‌ای راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود

اقتصاد مقاومتی

نخستین همایش ملی - منطقه‌ای راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی در شهر مشهد 29 و 30 آبان ماه جاری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد اسماعیل‌نیا، نماینده مردم کاشمر و رئیس این همایش در نشستی خبری، اظهار کرد: برگزاری این همایش در دو روز خواهد بود که در روز نخست در شهر مشهد بوده و سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار می‌گیرد و روز دوم نیز در شهر کاشمر خواهد بود.

وی افزود: در این همایش نگاه جدیدی به برگزاری این نوع همایش‌ها خواهیم داشت. در واقع مباحث تئوریک و سیاست‌ها را دنبال می‌کنیم که تا به حال چه گام‌های عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته شده است. در واقع اگر دولت درگیر تحریم‌ها است و اعتبار بودجه کم می‌باشد ما آن را در یک الگوی کوچک مورد بررسی قرار داده و عملیاتی می‌کنیم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس خاطرنشان کرد: در این همایش شخصیت‌هایی از قبیل دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم، غلامرضا تاجگردون (رئیس کمیسیون برنامه و بودجه)، قائم مقام صندوق توسعه ملی و احتمالا معاونت برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور حضور خواهند داشت.

وی در پایان گفت: در پایان همایش نیز سند همکاری با دستگاه‌ها برای استمرار این نوع حرکت‌ها به امضا خواهد رسید. البته همایش مذکور دارای یک دبیرخانه دائمی نیز خواهد بود.

انتهای پیام

کد N583506