در ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی مطرح شد؛

حماسه ۹ دی همه سناریوهای پیچیده دشمن را فروریخت

سیاست سایر

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی، این روز حماسی را یک تولد و حیات جدید برای انقلاب دانست و گفت: حماسه ۹ دی، همه فرضیات، معادلات و سناریوهای پیچیده و طراحی‌های شوم و عملیات روانی دشمن را یکباره فروریخت.

به گزارش خبرگزاری مهر در نخستین جلسه هم‌اندیشی ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی، علی‌محمد نائینی، رئیس این ستاد، ضمن اشاره به قدرت بالای حماسه نهم دی گفت: حماسه نهم دی یک حرکت عظیم مردمی و نقطه پایان برای فتنه 88 و فتنه‌گران بود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) پس از حوادث فتنه‌گران و خلق حماسه نهم دی توسط ملت گفت: رهبر معظم انقلاب این حرکت را یک حرکت الهی که در آن دست قدرت خدا و روح حسین بن علی(ع) به وضوح نمایان و متجلی بود و شبیه حرکت‌های عظیم اوایل انقلاب اسلامی بود،  توصیف کردند.

وی با توصیف رهبر معظم انقلاب به عنوان هدایتگر و سکاندار کشتی انقلاب در طوفان بلایا و حوادث و رساندن آن به سرمنزل مقصود ساحل امن گفت: همان‌طور که معظم ‌له فرمودند،  این روز ماندگار و جاودانه در تاریخ انقلاب اسلامی و دست برتر، قدرت اوج ایمان دینی مردم و سند مردم‌سالاری دینی نظام در برابر یاوه‌گویی‌های سران سلطه و استکبار شد.

نائینی درخصوص خلق حماسه نهم دی گفت: خلق حماسه نهم دی وابسته به هیچ گروه، جریان و یا حزب و تشکلی نبوده و نیست و هیچ جریان و گروهی حق مصادره این حماسه سترگ و ماندگار را ندارد، بلکه این حماسه متعلق به ملت بصیر و سلحشور ایران اسلامی است.

وی گفت: در این حرکت عظیم 9 دی که حرکتی عاشورایی و منبعث از قیام عاشورای ابا عبدالله الحسین (ع) بود، مردم با فتنه‌گران اتمام ‌حجت کردند، 9 دی تیر خلاصی بود که ملت تحت رهبری و زعامت مقام معظم رهبری و تابعیت اسلام،  به سمت فتنه و فتنه‌گران نشانه گرفتند.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی: حماسه 9 دی، همه فرضیات، معادلات و سناریوهای پیچیده و طراحی‌های شوم و عملیات روانی دشمن را به یکباره فرو ریخت و دشمنان آشکار و عریان را که به فروپاشی نظام از درون امید بسته بودند، ناامید کرد.

نائینی خلق حماسه نهم دی را بسیار بالاتر و برتر از 8 سال دفاع مقدس دانست و گفت: چرا که فتنه 88 به مراتب خطرناک‌تر، پیچیده‌تر و سخت‌تر از 8 سال دفاع مقدس بود.

وی گفت: در فتنه سال 88، نظام اسلامی واقعاً مظلوم واقع شد و در حق آن جفاها و ظلم‌ها شد و 9 دی بود که با حرکت امواج خروشان روشنگری و بصیرت‌افزایی عموم مردم و حرکت انقلابی و عاشورایی بر همه ظلم‌ها و ستم‌ها شورید و نقطه پایانی فتنه شد.

وی گفت: دشمن به صورت علنی و آشکار در فتنه 88، مردم را نشانه گرفته بود، با جنگ نرم، باورها، اعتقادات و ارزش‌های اسلامی ـ انسانی عمومی مردم را هدف گرفته بود و این خیانت بزرگ فتنه‌گران به انقلاب اسلامی بود که یأس دشمنان خارجی را از دست‌اندازی به کشور و نظام و فروپاشی از درون، مبدل به امید کردند.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: فتنه‌گران با هدایت، حمایت و کمک دشمنان عنود و حسود انقلاب تلاش داشتند این باور را در بین مردم به وجود آورند که نظام صداقت ندارد و دروغگو است و این‌طور، اصل جمهوریت و دموکراسی و آزادی را در نظام زیر سؤال ببرند، که بحمدالله با هوشیاری و بصیرت مردمی و سرانگشت هدایت رهبری و به  لطف و عنایات حضرت حق موفق نشدند و مردم نیز با عبور موفقیت‌آمیز از این فتنه، تا سالیان متمادی نظام و انقلاب اسلامی خود را بیمه کردند.

 اصغر آب‌خضر  قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز، با اشاره به حماسه نهم دی اعلام کرد: متأسفانه فتنه‌گران در آن شرایط هزینه سنگینی را به کشور، ملت و نظام وارد کردند و با خیانت به امام خمینی(ره) و آرمان‌ها و اندیشه‌های ایشان، خون شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، مقابل ملت قد علم کرده که با آن خروش عظیم، حرکت مردمی و  اقیانوس ملت همچون کف روی آب از بین رفتند.

آب‌خضر در ادامه، لطف و عنایت ویژه خداوند قادر متعال در هدایت دل‌ها و درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری و بصیرت و تبعیت مردم از رهبری را سه عنصر و عامل اصلی در برهم زدن معادلات و سناریوهای پیچیده دشمنان قسم‌خورده انقلاب دانست که به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) موجب خلق حماسه ماندگار و جاودان نهم دی ماه سال 1388 در سراسر کشور شد.

وی مدیریت عالیه رهبر معظم انقلاب و حضور به موقع و لحظه‌شناسی و تجلی ایمان دینی مردم را باعث عوض شدن صحنه نبرد به نفع انقلاب و نظام اسلامی دانست.

قائم‌‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عاشورای سال 88 را نقطه جوش ملت بزرگ ایران اسلامی در برابر اهانت به مقدسات و ساحت قدسی حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) توسط فتنه‌گران دانست و خاطرنشان کرد: تجلی دست قدرت الهی و روح آزادگی و حریت عاشورای حسینی را می‌توان در حماسه نهم دی به وضوح مشاهده کرد، حماسه‌ای که تا سالیان متمادی می‌تواند ما را در برابر کوران حوادث و فتنه بیمه کند.

وی بهترین و برترین هدیه مسئولان و دست‌اندرکاران بزرگداشت مراسم و مناسبت‌های ایام‌الله انقلاب اسلامی را رضایت و خوشحالی رهبر دانسته و بیان کرد: همین‌طور که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بارها از این حماسه ابراز رضایت کردند، برای ما کافی است و این افتخار بزرگ متعلق به ملت هوشیار و بصیر ایران اسلامی که ما نیز فقط توفیق خدمتگزاری آن را داشته‌ایم و به آن مباهات می‌کند.

آب‌خضر گفت: در پنجمین سالگرد حماسه عظیم نهم دی بایستی ابعاد مختلف و تازه این حماسه را مورد بررسی، کنکاش و بازخوانی قرار داده و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ادبی ـ هنری ـ فضاهای مجازی و سایبری، رسانه‌های جمعی به ویژه رسانه ملی به تعمیق بینش سیاسی و دینی و بصیرت‌افزایی عمومی جامعه در راستای زنده‌نگه داشتن این حماسه در زمان حال و آینده بهره‌برداری کنیم.

در پایان، جمعی از نمایندگان سازمان‌ها، دستگاه‌های اجرایی ـ فرهنگی و تبلیغی و نهادهای انقلابی و مؤثر در این حماسه و اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی، به تبیین سیاست‌ها، ارائه راهکارها، تشریح مسائل و ضرورت‌های پیش روی پرداختند.