نتانیاهو از "اقدامات آمریکا علیه داعش" حمایت کرد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی حمایت خود را از عملیات نظامی آمریکا در مقابله با داعش ابراز داشت اما نسبت به هرگونه "نرم شدن موضع در قبال ایران" هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌بی‌اس گفت: ما هر دو (آمریکا و اسرائیل) می‌خواهیم داعش را شکست دهیم. آخرین چیزی که می‌خواهیم این است که هیچ‌کس دیگر به سلاح کشتار جمعی دسترسی نداشته باشد.

اظهارنظرهای نخست‌وزیر اسرائیل کمی پس از آن مطرح شد که داعش مدعی شد پیتر کاسیگ، امدادگر آمریکایی را که گروگانشان بود، سر بریدند.

در یک پیام ویدئویی، یک عضو داعش با کلاهی به سر بر بالای سر این گروگان آمریکایی ایستاده و می‌گوید: این پیتر ادوارد کاسیگ است، یک شهروند آمریکایی.

نتانیاهو حمایت خود را از عملیات نظامی و حملات هوایی علیه داعش تحت رهبری آمریکا ابراز داشته و گفت: ما با مردم آمریکا هستیم؛ همان‌هایی که به دنبال مقابله با خشونت و اقدامات وحشتناک هستند. داعش باید شکست بخورد و ما آن را شکست می‌دهیم.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی این اوضاع را یک درگیری جهانی علیه "اسلام خشن" جلوه داد که شامل داعش سنی، القاعده و "حتی حزب‌الله" می‌شود.

وی گفت: ما - اسرائیل و آمریکا- هر دو خواهان از میان بردن چنین وضعیتی هستیم. ایران متحد و دوست ما نیست. ایران دشمن ماست.

نتانیاهو بر این مساله تاکید کرد که موضع اسرائیل با هرگونه توافقی که باعث شود تا ایران همچنان به غنی‌سازی اورانیوم بپردازد، مخالف است و ادامه داد: جایگزین یک توافق با جنگ نیست بلکه اعمال تحریم‌های بیشتر و شدیدتر است.

انتهای پیام

کد N583430