کاشفی: در مذاکرات برخورد یک‌طرفه و از بالا به پایین نداریم

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه اگر مذاکرات به نتیجه هم نرسد این موضوع نشان داده است که ما اهل گفت‌وگو و تعامل و به دنبال حل مسائل هستیم، گفت: ما برخورد یک‌طرفه و از بالا به پایین نداریم.

حسین کاشفی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی خود از نوع مدیریت فضای سیاسی از سوی جناح‌ها در مسیر به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای، اظهار کرد: سیاست ما در این باره بارها عنوان شده و این موضوع بسیار روشن است که تیم مذاکره‌کننده تاکنون به خوبی عمل کرده و فعالیت‌های موفقیت‌آمیزی نیز داشته است.

وی افزود: در این فضا همه باید احساس کنند که پشتیبانی و حمایت از تیم هسته‌ای لازم است و نباید طوری عمل شود که این موضوع استنباط شود که تیم مذاکره‌کننده از قدرت، شجاعت و اختیارات لازم برخوردار نیست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه تیم مذاکره‌کننده منافع ملی را در نظر دارد و طوری عمل می‌کند که به این منافع خدشه‌ای وارد نشود، اظهار کرد: دولت و دیپلماسی ما باید مورد حمایت قرار بگیرد تا ما بتوانیم شاهد نتایج خوبی در این زمینه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با اتخاذ چنین روندی است که این موضوع مورد اهمیت قرار می‌گیرد که ایران اصل را بر تعامل گذاشته و نه تهدید می‌کند و نه تهدید می‌شود.

کاشفی گفت: همه باید احساس کنند که دولت از پشتوانه مردمی برخوردار است و همه نحله‌های فکری و سیاسی در این زمینه هرگونه اختلافی که دارند باید کنار بگذارند چرا که موضوع منافع ملی در میان است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با بیان اینکه اگر این مذاکرات به نتیجه هم نرسد این موضوع نشان داده است که ما اهل گفت‌وگو و تعامل و به دنبال حل مسائل هستیم، گفت: ما برخورد یک‌طرفه و از بالا به پایین نداریم.

وی تاکید کرد: اتخاذ چنین روندی باعث می‌شود تا آنچه که در مورد ایران مبنی بر اهل تعامل نبودن ما گفته می‌شود صحت نداشته باشد چرا که ما چارچوب‌های مذاکره و چارچوب‌های اخلاقی و عرف بین‌الملل را قبول داریم و حتی اگر این موضوع به نتیجه نرسد قائلیم که تاکنون دستاوردهای خوبی داشته‌ایم.
کد N583105