هاگل: ارتش آمریکا برای عقب نیفتادن از رقبا به ابتکار نیاز دارد

آمريكا,جنگ سرد

وزیر دفاع آمریکا با ابراز نگرانی نسبت به قدرتنمایی روزافزون چین و روسیه گفت: پنتاگون به سمت ایده‌های خلاقانه حرکت می‌کند تا مشخص شود آمریکا چطور می‌تواند برتری نظامی خود را به رغم کاهش بودجه حفظ کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا از "نوآوری دفاعی" سخن گفت و آن را به کمپین‌های تاریخی و موفقیت‌آمیز دوران جنگ سرد شبیه دانست که موجب جبران شکست‌های آمریکا می‌شود.

وی این "استراتژی تغییر بازی" را برای تقویت ارتش آمریکا ضروری دانست.

هاگل گفت: ما باید ابتکارات جدیدی به کار بندیم و طبق آن عملیات انجام داده و فعالیت کنیم. آمریکا نباید برتری و رهبری خود را در فناوری نظامی از دست بدهد. ما طی 13 سال گذشته درگیر دو جنگ گسترده زمینی شدیم و در همین حال رقبای ما ارتش‌های خود را مدرن کردند. این چالشی واضح و روزافزون برای قدرت نظامی ما است.

وی در جریان نشست دفاعی در کتابخانه ریاست‌جمهوری رونالد ریگان به اقدامات این رئیس‌جمهوری سابق در تقویت قدرت نظامی آمریکا در دهه 1980 اشاره کرد و گفت که ریگان از شوروی خواست تا دیوار برلین را از بین ببرد چراکه آن را نماد تفرقه در اروپا و آغازگر جنگ جهانی جدیدی می‌دانست.

وی افزود: آمریکا و متحدانش بر شوروی پیروز شدند و علت آن این است که به عنوان ملت واحد عمل کردند. چنین اقداماتی در نهایت موجب شکست ارتش شوروی و رژیم شوروی شد.

هاگل تاکید کرد: چنانچه چنین قابلیتی دچار فرسایش شده و یا از بین برود، ما شاهد جهانی بی‌ثبات‌تر و خطرناک‌تر می‌شویم و در آن صورت تهدید علیه آمریکا و شهروندانش بیش از دوران جنگ سرد می‌شود. آمریکا نباید گمان کند که برتری نظامی دوران جنگ سرد به صورت خودکار بادوام می‌ماند. ما نباید منتظر بمانیم که تغییرات به سراغ ما بیایند. ما باید با ابتکار عمل به سراغ تغییراتی برویم که پیش‌رو است و با سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت برای آینده برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام

کد N582106