آیت‌الله علوی‌گرگانی:

روحانیت در دسترس مردم باشد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‎الله علوی‌گرگانی گفت: روحانیون باید در دسترس مردم باشند تا مردم از آنها استفاده کنند.

آیت‎الله علوی‌گرگانی گفت: روحانیون باید در دسترس مردم باشند تا مردم از آنها استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار با جمعی از روحانیون مبلغ در نیروهای مسلح، با بیان این‌که «فضل و کمال روحانیت در تبلیغ نمایان می‌شود» گفت: روحانیت دنباله‌روی حرکت انبیای الهی است زیرا تبلیغ ماموریت خدا به پیامبران و ماموریت پیامبر به ماست که باید به این وظیفه به خوبی عمل کنیم.

وی افزود: روحانیت نباید در انجام وظایف خود کوتاهی کند زیرا قرآن کریم بیان کرده است که هر کسی به شیوه خاصی امتحان می‏‌شود و امتحاناتی نیز در سرراه روحانیون خواهد بود.

این مرجع تقلید گفت: درست است که امروزه افرادی که به وظایف خود عمل نکنند باید در دنیا و قیامت پاسخگوی عدل اسلامی باشند؛ به همین خاطر باید به مردم در این امتحانات و شرایط سختی که دارند کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید بدانیم که تمام اعمال ما در محضر خدا انجام می‎شود و هیچ عملی از این دید گم نمی‎شود.

این مرجع تقلید بیان کرد: عمل‌های ما امروزه نسخه‌برداری می‌شود و خداوند متعال بر کارهای ما ناظر است زیرا جنبه‌های مختلف امور را به خوبی می‌داند و همچنین در روز قیامت اعضای بدن انسان بر اعمال او گواهی خواهد داد.

علوی گرگانی خاطرنشان کرد: روحانیت باید در رسالت خود بیشتر توجه داشته باشند و در امور غفلت نکنند، زیرا باید پاسخگوی همه اعمال خود در روز قیامت باشیم؛ از دیگر چیزهایی که باید پاسخگوی آن باشیم عمر است که باید در مصرف آن نهایت دقت را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: کسی که کار تبلیغی و دینی می‎کند نباید به دنبال مادیات دنیایی باشد زیرا اگر هدف اصلی خدا باشد پاداش آن را در دنیا و پاداش اصلی را در آخرت از خداوند خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N582059