حاجی دلیگانی:

کسانی که در دفاع از نظام دچار تردید شد‌ه‌اند قابل اعتماد نیستند

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان این‌که شهدا در روز امتحان و مظلومیت نظام در جبهه دفاع از نظام ایستادند، اظهار کرد: امروز ما وظیفه داریم به کسانی اعتماد کنیم که در روزهای امتحان و مظلومیت نظام از جمله سال‌های 78 و 88 در جبهه دفاع از نظام ایستادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسینعلی حاجی دلیگانی در نطق میان دستور خود، خاطرنشان کرد: ما باید به کسانی اعتماد کنیم که حماسه 9 دی را آفریدند نه کسانی که دچار تردید شدند و در جبهه براندازی نظام ایستادند و به نظام ظلم کردند، آنها قابل اعتماد نیستند.

وی در ادامه افزود: یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها اشتغال فرزندان آنها مخصوصا فرزندانی است که تحصیلات عالیه دارند. چرا در این جهت، منابع کشور بسیج نمی‌شود؟ چرا با واردات شاغلان را بیکار می‌کنیم؟ چرا تلاش لازم در جهت ایجاد اشتغال انجام نمی‌شود؟

این نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق خود با بیان این‌که نبود، کمبود و گرانی مسکن یکی دیگر از مشکلات مردم است، گفت: به مردم آدرس دهید از کدام بانک وام مناسب دریافت کنند؟ آنهایی که خانه ندارند یا پول رهن ندارند چه باید بکنند؟

دلیگانی همچنین بابیان این‌که عدالت یکی از اصول تأکید شده در شرع مقدس و قانون اساسی است خطاب به رئیس جمهور و هیأت دولت، گفت: آیا خبر دارید فاصله درآمدهای خانوارها چه میزان است؟ حداقل 40 درصد مردم حوزه انتخابیه من کمتر از 700 هزار تومان درآمد دارند. آیا خبر دارید افرادی در زیرمجموعه دولت تا 70 برابر دیگر افراد در سایر دستگاه‌ها حقوق دارند؟

وی در پایان افزود: چه موقع باید با تبعیض‌ها مبارزه شود. این نوع پرداخت‌ها با عهدی که در نظام بسته‌ایم منافات دارد. آیا پرسشی به پاسخ جوانان و بازنشستگان داریم؟

انتهای پیام

کد N581900