عضوهیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس؛

تکمیل مسکن مهر 5 هزارمیلیارد تومانی نیاز دارد

مجلس,کمیسیون عمران مجلس

در جلسات کمیسیون عمران که معمولا نمایندگان دولت از جمله وزیر راه وشهرسازی نیز درآن حضور دارد چگونگی تامین زیرساخت ها و تکمیل واحدها مورد بررسی قرار می گیرد و در تلاش هستیم تا راهکارهایی را تعریف کنیم تا این روند را تسریع بخشیم.

عضوهیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تاخیر صورت گرفته در روند تکمیل مسکن مهر به دلیل نبود اعتبارات لازم است، توضیح داد: به طور کلی رفع مشکلات مسکن مهر نیازمند کمک همه جانبه دولت است و دراین رابطه باید اعتبارات لازم تامین شود. در غیر این صورت وزارتخانه راه وشهرسازی نمی تواند اقدام چشمگیری در خصوص تکمیل واحدهای مسکن مهرانجام دهد.

به گزارش ایلنا محمدرضا رضایی کوچی ادامه داد: در حال حاضر حدود بیش ازیک میلیون واحد مسکونی نیمه کاره در سراسر کشور وجود دارد که عدم تکمیل به موقع آنها باعث نارضایتی شدید متقاضیان شده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه عمده مشتریان مسکن مهر اقشار آسیب پذیر و نیز زوج های جوان هستند، گفت: درشرایط فعلی عده بسیاری در انتظار تحویل واحدهای خود هستند و ادامه تاخیر در روند این واگذاری عواقب بدی را به دنبال خواهد داشت، چرا که ممکن است باعث هرج و مرج می شود.

رضایی، اضافه کرد: بنابراین مجموعه دولت باید به یک جمع بندی نهایی برای چگونگی تامین اعتبار برسد و هرچه سریعتر نسبت به تکمیل این واحدها اقدام کند.

این عضوهیات رئیسه کمیسیون عمران با بیان اینکه وزیر راه وشهرسازی برای تکمیل مسکن مهر با سایر نهادهای اجرایی دولت به توافق برسد، گفت: وزارت راه وشهرسازی برای تامین آب، برق و گاز مسکن مهر باید با وزارتخانه نیرو همکاری لازم را داشته باشد و تامین امکانات زیربنایی واحدهای ناقص را آغاز کند چرا که هم اکنون حتی بسیاری از واحدهای تحویل شده نیز امکانات زیر بنایی و روبنایی مناسبی ندارند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه بدنه وزارت راه، اراده جدی در خصوص تکمیل مسکن مهررا دارد، خاطرنشان کرد: تا زمانی که اعتبارات لازم در اینباره تامین نشود نمی توان از وزیر راه انتظار هیچ گونه اقدام جدید را در این زمینه داشت. چرا که این روند از عهده وزارت راه به تنهایی خارج است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر حل مشکلات مسکن مهر در دستور کار کمیسیون عمران قرار دارد، گفت: در جلسات کمیسیون عمران که معمولا نمایندگان دولت از جمله وزیر راه وشهرسازی نیز درآن حضور دارد چگونگی تامین زیرساخت ها و تکمیل واحدها مورد بررسی قرار می گیرد و در تلاش هستیم تا راهکارهایی را تعریف کنیم تا این روند را تسریع بخشیم.

کد N581851