با تاکید بر استفاده از پتانسیل‌های مقاومت در کرانه باختری؛

محمود زهار برگزاری انتخابات در فلسطین را خواستار شد

فلسطين,حماس

عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی "حماس" تاکید کرد: ما باید از انرژی‌های نهفته مقاومت در کرانه باختری که عملیات‌ زیرگرفتن نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست یکی از نمونه‌های آن است، استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، محمود زهار، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در جریان دیدار شنبه شب گذشته خود با اندیشمندان و صاحب نظران سیاسی و نظامی در شهر خان یونس واقع در جنوب غزه خاطرنشان کرد: فلسطینی‌ها باید تسلیحات خود را پیشرفته و به روز کنند تا وجب به وجب فلسطین اشغالی را در تیررس خود داشته باشند و اگر ما چنین کاری نکنیم، در واقع خیانت کرده‌ایم.

زهار با تاکید بر اینکه حماس هرگز اجازه تداوم محاصره غزه را نخواهد داد، تصریح کرد: این جنبش برگ‌های برنده و اهرم‌های فشار متعددی در دست دارد که می‌تواند از آنها برای ضربه زدن به دشمن صهیونیستی و حمایت از ساکنان غزه استفاده کند.

وی با اشاره به مخالفت حماس با ایجاد منطقه امنیتی حائل در مرزهای غزه اظهار داشت که تونل‌های مقاومت ضربه سنگینی به دکترین امنیتی رژیم صهیونیستی وارد کرد.

زهار در بخش دیگری از سخنان خود به اتهامات اخیر عباس علیه حماس مبنی بر دست داشتن در حوادث اخیر غزه و به ویژه انفجارهای صورت گرفته در منازل رهبران جنبش فتح در غزه اشاره و تاکید کرد که این اتهامات نشانگر بی‌رغبتی عباس برای نهایی شدن آشتی ملی و موفقیت آن است.

این رهبر برجسته جنبش حماس لغو مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد ارتحال یاسر عرفات را نیز ناشی از اخبار و اطلاعاتی دانست که برخی طرف‌ها درباره احتمال بروز اختلافات داخلی میان رهبران فتح در جریان این مراسم داده بودند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته تحقیق درباره عاملان انفجارهای اخیر غزه و انگیزه‌های آنها تصریح کرد: جنبش حماس نخستین طرفی است که از این انفجارها متضرر شده است و اگر این جنبش قصد ممانعت از برگزاری مراسم مذکور را داشت، اعلام می‌کرد که حاضر به تامین امنیت این مراسم نیست.

زهار در ادامه به مساله گذرگاه‌های مرزی غزه اشاره کرد و گفت: جنبش حماس هیچ ارتباطی با اداره گذرگاه‌ها ندارد و همگان منتظرند تا دولت وفاق ملی اداره این گذرگاه‌ها و به ویژه گذرگاه رفح را در دست بگیرد.

این عضو ارشد حماس از سیاست تشکیلات خودگردان فلسطین و محمود عباس رئیس آن در قبال غزه و به ویژه حماس و نیز تداوم همکاری‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی به منظور سرکوب هرگونه تظاهرات در حمایت از مسجد الاقصی در کرانه باختری نیز انتقاد کرد و گفت: تشکیلات خودگردان و سرویس‌های امنیتی آن سعی در ممانعت از شکل‌گیری انتفاضه فلسطین یا آغاز هرگونه تحرک در کرانه باختری را دارند و محمود عباس رئیس تشکیلات دشمنی غیر از حماس برای خود نمی‌بیند.

زهار با اشاره به تهدیدات عباس مبنی بر ممانعت از شکل گیری انتفاضه سوم فلسطین در کرانه باختری و قدس تا زمان حضور خود در عرصه قدرت، تبلیغات منفی وی علیه حماس را محکوم کرد و گفت: هدف از این اظهارات عباس منحرف کردن افکار عمومی ملت فلسطین از تحرکات جاری در کرانه باختری و قدس به منظور حمایت از مقدسات فلسطین و مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی است.

زهار برگزاری انتخابات ریاست تشکیلات و پارلمانی را در فلسطین با هدف برون رفت از بحران سیاسی کنونی خواستار شد و گفت: حماس آماده است در این انتخابات شرکت کند اما فتح از ترس نتایج انتخابات از برگزاری آن امتناع می‌کند.

وی در پایان سخنانش اشاره‌ای هم به انفجارهای منطقه سیناء مصر کرد و گفت: طرف مصری می‌داند که حماس هیچ ارتباطی با این انفجارها ندارد و در عین حال، از وقوع این حوادث در سیناء ناراحت است.

انتهای پیام

کد N581768