ابراز خرسندی دمپسی از عملکرد پیشمرگ‌ها/تاکید بارزانی بر ادامه مقابله با تروریست‌ها

عراق,تروريست,مسعود بارزاني

مسعود بارزانی در دیدار با ژنرال مارتین دمپسی اعلام کرد: ما هرگونه جانفشانی را برای بیرون راندن تروریست‌ها از کشورمان و بازپس‌گیری هر وجب از خاک کردستان می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المسله، ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جریان سفر خود به اربیل با اظهار خرسندی نسبت به هماهنگی موجود میان پیشمرگ‌ها و نیروهای ائتلاف گفت: این هماهنگی‌ها به نحو خوبی پیش می‌رود.

وی تاکید کرد: نیروهای ائتلاف به حمایت از پیشمرگ‌ها و دادن آموزش به آنها و همچنین حملات هوایی به تروریست‌ها را در هر مکانی ادامه خواهند داد.

وی پیروزی‌های اخیر نیروهای پیشمرگ را بسیار گسترده ارزیابی کرد و از نقش پیشمرگ‌ها در جنگ علیه تروریسم قدردانی کرد.

این مقام آمریکایی همچنین به خانواده‌ها و خویشاوندان پیشمرگ‌هایی که در جنگ با تروریست‌ها کشته شدند، تسلیت گفت.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا عنوان داشت: آمریکا و نیروهای ائتلاف در جنگ علیه داعش استراتژی چندوجهی و شفافی را در پیش گرفتند.

وی درخصوص هدف سفرش به اربیل نیز گفت: هدف از این سفر اطلاع از اوضاع میدانی بوده است و من همچنین می‌خواستم به پیشنهادهای مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در خصوص چگونگی ادامه حملات به تروریست‌های داعش و روش‌های پایان دادن به آنها گوش دهم.

دمپسی به مسعود بارزانی اعلام کرد که نیروهای ائتلاف تمام نیازهای پیشمرگ‌ها را مورد توجه جدی خود قرار خواهند داد و برای تامین این نیازها تلاش خواهند کرد.

در همین حال مسعود بارزانی از نقش آمریکا و ائتلاف و تلاش‌های آنها برای جنگ با تروریست‌های داعش قدردانی و اعلام کرد که این تلاش‌ها کارآمد بوده است.

مسعود بارزانی در سخنان خود بر تحولات میدانی در جبهه‌های مقابله با تروریست‌ها متمرکز شد و عنوان داشت: با وجود محاصره‌ای که بر پیشمرگ‌ها اعلام شده است و همچنین علی‌رغم امکانات محدودشان اما پیشمرگ‌ها توانسته‌اند حمله تروریست‌هایی را که سلاح‌های پیشرفته و امکانات دو کشور را در اختیار دارند، متوقف کنند.

رئیس اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: نیروهای پیشمرگ با سرعت بسیار بالایی توانستند حمله داعش را متوقف ساخته و وارد مرحله هجومی شوند و داعشی‌ها را از چندین منطقه بیرون برانند.

وی افزود: ما هرگونه جانفشانی برای بیرون راندن تروریست‌ها از کشورمان و بازپس‌گیری هر وجب از خاک کردستان می‌کنیم.

رئیس اقلیم کردستان همچنین خاطرنشان کرد: نباید هیچ‌گونه خاستگاهی برای تروریست‌ها نه در عراق و نه در سوریه و یا در هر مکانی دیگری باقی بماند.

انتهای پیام

کد N581565