انتقاد وزرای دفاع سابق آمریکا از مدیریت خرد اوباما

وزرای دفاع سابق آمریکا از "مدیریت خرد" رئیس جمهوری این کشور در خصوص ارتش انتقاد کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، لئون پانه‌تا، وزیر دفاع سابق آمریکا گفت: در 25 تا 30 سال گذشته ما شاهد تمرکز قدرت در کاخ سفید بودیم به همین دلیل تعداد اندکی صدا به گوش می‌رسید.

پانه‌تا بدون نام بردن از دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفت: زمانی که شما وارد کاخ سفید می‌شوید، کارکنان آنجا تصمیم می‌گیرند که چه کاری باید انجام شود.

لئون پانه تا در دولت اوباما بین سال‌های 2009 تا 2011 به عنوان رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) خدمت کرد و بین سال‌های 2011 تا 2013 وزیر دفاع این کشور بود.

رابرت گیتس نیز مدیر سابق سیا در دوران جورج هربرت واکر بوش و در دوران جورج بوش و اوباما نیز وزیر دفاع بود و علنا از کاخ سفید اوباما انتقاد کرد.

وی تاکید کرد که همواره اختلافات زیادی میان رئیس جمهور و مشاوران نظامی وجود داشته است اما مدیریت خرد بر ارتش دولت اوباما را جدا کرد.

رابرت گیتس گفت: نگرانی من درباره روابط کاخ سفید و ارتش آمریکا در خصوص مسائل خیلی بزرگ نیست. بلکه درباره تمایل رو به افزایش کاخ سفید برای کنترل و مدیریت هر جنبه از امور ارتش است.

وی دولت اوباما را با لیندون جانسون مقایسه کرد و گفت که وی شخصا اهداف نظامی را در جنگ ویتنام انتخاب می‌کرد.

رابرت گیتس تاکید کرد: این مدیریت خرد است که مرا دیوانه می‌کند. این وزیر دفاع سابق آمریکا تاکید کرد که دولت اوباما موضعی کاملا متفاوت با دولت‌های بوش اتخاذ کرده است و در دوران بوش‌ها زمانی که یک تصمیم گرفته می‌شد دیگر مدیریت خرد وجود نداشت.

انتهای پیام

کد N581235