شمخانی خبر داد:

اذعان برخی کشورهای عربی به اشتباهات خود درباره ایران

سیاست خارجی

من از تعدادی از کشورهای عربی نامه‌هایی دریافت کردم که در آن نوشته بودند "می‌خواهند روابط‌شان را با ایران بهبود بخشند و سیاست‌های آنها در گذشته اشتباه بوده است. البته اکنون از این کشورها نام نمی‌برم ولی در پاسخ آنها گفتم هر چند شما در اذعان به این اشتباه تاخیر دارید اما این سخن شما خوب است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران تاکید کرد: تعدادی از کشورهای عربی در نامه‌هایی جداگانه ضمن اذعان به اشتباه بودن سیاست‌هایشان در قبال ایران بر عزم خود برای بهبود روابط با تهران تاکید کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از واحد مرکزی خبر، علی شمخانی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی المیادین گفت: "من از تعدادی از کشورهای عربی نامه‌هایی دریافت کردم که در آن نوشته بودند "می‌خواهند روابط‌شان را با ایران بهبود بخشند و سیاست‌های آنها در گذشته اشتباه بوده است."

وی ادامه داد: "البته اکنون از این کشورها نام نمی‌برم ولی در پاسخ آنها گفتم هر چند شما در اذعان به این اشتباه تاخیر دارید اما این سخن شما خوب است".

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: داعش با قصد تصرف بغداد و اربیل به عراق حمله کرد ولی ملت عراق این مسئله را درک کرد و ایران مانع از سقوط بغداد و اربیل شد.

کد N581128