وعده ترکیه برای بازسازی مساجد غزه

وزیر اوقاف ترکیه به مشارکت کشورش در بازسازی مساجد تخریب شده نوار غزه در جریان جنگ 51 روزه متعهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد کورماز، وزیر اوقاف ترکیه ضمن اشاره به حمایت کشورش از ساکنان نوار غزه، اظهار داشت که آنکارا در 3 محور در زمینه مساله فلسطین فعالیت دارد که یکی از آن ها پرداختن به موضوع مسجد الاقصی و تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه آن در خطبه ها، کنفرانس ها و گردهمایی‌ها است.

کورماز در ادامه گفت: مساله دیگر این است که تمامی مسائل و مشکلاتی که هم اکنون در خاورمیانه شاهد هستیم، مجازاتی از سوی خداوند به سبب کم کاری در قبال مسجد الاقصی و قدس است و سومین مساله نیز این که وحدت و اخلاص اساس هر کاری است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، از سوی دیگر، دکتر احمد بحر، نائب اول رئیس مجلس فلسطین در دیدار با وزیر اوقاف ترکیه ابراز امیدواری کرد که این کشور همواره پایدار و محکم در برابر مشکلات و بحران ها باشد تا بتواند به یاری ملت های مظلوم در جهان شتافته و از مسلمانان در سراسر جهان دفاع کند.

عبدالرحمان جمل یکی از نمایندگان فلسطین تاکید کرد که تخریب مساجد در غزه با هدف نابودی نسل فلسطینیان انجام می گیرد، زیرا ملت فلسطین همواره با قرآن مانوس بوده و ملتی مبارز و عاشق قرآن است و هزاران نفر هم اکنون در غزه حافظ کل قرآن هستند.

انتهای پیام

کد N581123