نخست وزیر ویتنام از پارلمان رای اعتماد گرفت

نخست وزیر ویتنام توانست امروز (شنبه) رای اعتماد پارلمان این کشور را کسب کند و در حالی‌ که یک سال تا زمان تغییرات گسترده در رهبران ارشد این کشور باقی مانده، نفوذ خود را در داخل حزب حاکم کمونیست تقویت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز امروز انگوین تان دونگ نخست وزیر ویتنام توانست رای اعتماد 64 درصد از پارلمان این کشور را با درجه "اعتماد بالا" کسب کند و تنها 14 درصد از این نمایندگان به وی رای "اعتماد کم" داند.

این به معنی آنست که نخست وزیر ویتنام توانست از مناقشه ایجاد شده بر سر شکست‌های اقتصادی و شایعه بر سر اختلافات داخلی در دومین دور نخست وزیری‌اش به سلامت بیرون بیاید.

نمایندگان پارلمان ویتنام از سال گذشته برنامه رای اعتماد سالانه را تصویب کرده‌اند تا 50 مقام سیاسی این کشور توسط بیش از 350 عضو این پارلمان در حوزه عملکرد مربوط به هر مقام، به صورت سالیانه رای اعتماد کسب کنند.

رئیس بانک دولتی ویتنام 64.9 درصد آرای اعضای پارلمان و «ترونگتان سانگ» رئیس‌جمهوری این کشور 76 آرای نمایندگان درصد را کسب کردند.

دوره دوم دونگ در کنگره سال 2016 حزب کمونیست ویتنام به پایان می‌رسد اما انتظار می‌رود وی به دنبال یک جانشین هم‌راستا با مواضع خود باشد تا بتواند اقتصاد این کشور را اصلاح کرده و توافقات تجاری خارجی به منظور تقویت بخش تولید حاصل کند.

انتهای پیام

کد N580940